Фанати «яблучної» електроніки дочекалися релізу найкращих у своєму класі « Айфон 13 міні» . Станом на поточний день ці девайси не б’ють рекорди в плані продажів, але безумовно заслуговують на увагу покупців. Чи варто переплачувати за новинку чи краще залишитись на попередній версії? Які цікаві «фішки» чекають на власників таких апаратів? Відповіді на ці та інші питання можна дізнатись у матеріалі від фахівців.
Дизайн та фізичні параметри
Візуально покупці iPhone 13 mini не помітять кардинальних відмінностей від смартфонів минулої серії. Хіба що відразу ж впадає у вічі діагональна конфігурація основних камер і збільшення діаметра лінз. Також помітно зменшилася ширина інтегрованої в екран чубчика, що позитивно позначилося на розширенні цінного простору фронтальної панелі.
Новинка представлена у більш важкому та потовщеному форматі. Вага iPhone 13 mini збільшилася на скромні 7 г, а товщина на чверть міліметра. Але такі зміни навіть пішли смартфону на користь, адже тепер власники менше ризикують упустити дорогий апарат із рук.
Матеріали тут залишилися незмінними. Рамки виготовлені з алюмінію, а панелі корпусу прикриті керамічними оболонками Ceramic Shield. На вибір покупцям представлені моделі в цікавих кольорах, наприклад, iPhone 13 mini 128GB Pink та iPhone 13 mini 512GB Starlight.
Екран
У плані характеристик дисплея обидві версії смартфонів зіграли внічию. Гаджет з оновленої лінійки зберіг топову матрицю OLED Super Retina XDR діагоналлю 5.4 дюйма. Піксельна щільність також залишилася на колишньому рівні – 476 ppi. Ключова різниця між панелями полягає у параметрах яскравості. Так в iPhone 13 mini це значення зросло до 800 нит у порівнянні з торішнім 625 нит. З цього випливає, що любителям прогулянок у сонячну погоду є сенс дивитися у напрямку свіжої моделі.
Начинка девайсів
Виходячи з відгуків фахівців, різниця між попереднім чіпсетом A14 Bionic та оновленим прискорювачем A15 Bionic мінімальна. Обидва обчислювальні модулі розроблені за 5-нанометровим техпроцесом, а також оснащені ядрами покращеної продуктивності та енергоефективності. Але фанатам геймінгу все ж таки варто схилятися до вибору пристроїв нового покоління. Оскільки у плані швидкості обробки графіки система iPhone 13 mini випереджає апарати із дванадцятої серії приблизно на 10 балів.
Камери
Селфі об’єктиви в обох версіях встановлені ідентичні. Але тильні фотосенсори мають кардинальні відмінності. Збільшені ширококутні та надширококутні лінзи навчилися вловлювати на 46% більше світла. Ці камери підтримують зйомку у допрацьованому нічному режимі та форматі Deep Fusion. А ще на борту Айфон 13 міні реалізована технологія стабілізації зі зсувом матриці, що позитивно позначилося на зйомці кінематографічних роликів.
Час автономної роботи
Покупців iPhone 13 mini очікує помітне збільшення в плані автономності. За результатами тестів безперервно дивитися відео на оновленому апараті тепер можна до 17 години. Цей показник обганяє торішній на вагомі 2 години. Щодо максимальних навантажень на систему, то в такому режимі батарея портативного пристрою витримує близько 6.5 годин. Якщо ж не зазнавати зайвих стресів, акумулятор спокійно обходиться без підключення до джерела енергії більше доби.