Команда дослідників з Британії вивчила проблему конфіденційності смартфонів під управлінням операційної системи Android. Як виявилося, Google, Microsoft, Facebook і інші компанії стежать за користувачами цілодобово, збираючи найрізноманітніші дані.
Під приціл дослідників потрапили смартфони Samsung, Xiaomi, realme і HUAWEI. Вони працювали під управлінням офіційних прошивок, а також кастомних збірок на LineageOS і інших аналогах на базі Android. Результатом став невтішний висновок: навіть коли користувач обмежить стеження, смартфон буде передавати значні обсяги інформації Google і третім сторонам.
Найгірше, що немає ніякої можливості відключити або обмежити подібні зловживання. Також з’ясувалося, що в деяких вбудованих системних додатках, таких як miui.analytics (Xiaomi), Heytap (realme) і Hicloud (HUAWEI), зашифровані дані можуть бути декодовані, що піддає їх ризику злому з боку зловмисників. Не допомагає і скидання рекламних ідентифікаторів. Якщо користувач спробує очистити свій обліковий запис, то система збору даних без проблем зможе повторно його ідентифікувати.
Після публікації інформації про масштабні зловживання з боку Google представники останньої випустили у відповідь заяву. За їхніми словами, саме так працюють сучасні смартфони, і все це робиться на благо користувачів.
Український бренд HATOR розширює свій асортимент механічних клавіатур новою серією під назвою Gravity. Її головна…
Очікується, що наступного року Apple представить абсолютно новий iPhone 17 Air за $1300, в якому…
Google оновила мобільну версію браузера Chrome для iOS і iPadOS, додавши нові можливості використання ШІ-функції…
Ноутбук — це суперзручна штука, особливо коли хочеш працювати чи дивитись фільм в будь-якому місці.…
Раніше зловмисники використовували повідомлення з інтригуючими фотографіями, наприклад, "Не ти на фото?", прикріплюючи до них…
Версія браузера Chrome для платформи iOS отримала оновлення з новими функціями, які раніше були доступні…