Дослідники з Кембриджського університету розробили нову технологію зарядки акумуляторів. Вона заснована на методі оптичної мікроскопії і дозволяє зарядити смартфон за лічені хвилини.
За словами вчених, швидкість зарядки безпосередньо залежить від того, наскільки швидко іони літію можуть проходити через частки активного матеріалу. При розряді діє протилежний механізм, а суть нової технології полягає в спробі керувати обома механізмами. З метою збільшення ефективності процесу зарядки-розрядки була створена методика, що дозволяє заглянути всередину акумулятора.
Завдяки цьому дослідники побачили, що насправді обмежує швидкість заряду. Методика оптичної мікроскопії відкрила доступ до спостереження за фазовими переходами в циклі заряду-розряду. Це дозволить вченим максимально збільшити швидкість зарядки без впливу на стан батареї і підвищеного нагріву. За їх словами, повністю заповнити енергію сучасного смартфона, використовуючи новий метод, можна всього за п’ять хвилин.
«Той факт, що ми дійсно можемо бачити зарядку цих фазових кордонів в реальному часі, по-справжньому дивовижний. Цей метод може стати важливою частиною головоломки при розробці батарей нового покоління », – запевняють вчені.
Очікувати появи акумуляторів нового типу найближчим часом не варто, але це не означає, що напрацювання не стануть частиною готових продуктів вже в найближчі п’ять років. Так, топові смартфони вже заряджаються приблизно за 10 хвилин .
Apple готує перший складаний iPhone, який стане частиною глобального оновлення лінійки. За інформацією аналітиків, пристрій…
Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants (DSCC) Росс Янг поділився планами Apple щодо розширення…
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…