Які функції iOS 15 не з’являться на старих iPhone

142

iOS 15, чий анонс відбувся тиждень тому на конференції WWDC 2021, складно було назвати знаковим оновленням. Apple спеціально побудувала хід презентації так, щоб майже цілу годину говорити буквально ні про що. Тому що більшість нововведень, які увійшли до складу iOS 15, в кращому випадку тягнули на якийсь прохідний патч, але ніяк не на итеративное оновлення. Потім, правда, Apple трохи реабілітувалася, розкривши ряд нових функцій, про які не розповіла відразу. Шкода тільки, що велика частина з перерахованого не з’явиться на старих пристроях.

Під старими пристроями в даному випадку маються на увазі iPhone і iPad, що працюють на базі процесора A11 Bionic і старше. Тобто до нових відносяться iPhone XS і XS Max і новіше, а також iPad Air 3 і iPad Pro 2018 і новіше. Для них вже представлені нижче нововведення доступні будуть, а для власників пристроїв, що вийшли раніше них, – вже немає.

Функції iOS 15 тільки для нових iPhone

  • Просторове звучання в FaceTime;
  • Портретний режим зйомки в FaceTime;
  • Інтерактивний глобус в Apple Maps;
  • Піші маршрути з ефектом присутності в Apple Maps;
  • Функція сканування тексту Live Text в «Фото»;
  • Візуальний пошук інформації по фотографіях;
  • Нові анімовані заставки в додатку «Погода»;
  • Обробка мови строго на пристрої (в т.ч. диктування і голосові команди);
  • Віртуальні ключі від розумних замків в додатку Wallet.

Як бачите, список нововведень вийшов досить значним, особливо з огляду на, що буде досить багато пристроїв, які їх не отримають. Однак є в iOS 15 як мінімум три нових функції, які не отримає більше ні один пристрій Apple, крім iPhone 12.

Панорамна зйомка 2.0. В цьому режимі поліпшена методика захоплення зображення, усунуті спотворення і вдосконалена обробка об’єктів в кадрі, а також зменшено кількість шумів і інших недоліків.
Розширені можливості 5G . Тепер при наявності підключення до 5G резервне копіювання, потокова передача звуку і відео, синхронізація фотографій, оновлення Apple News +, а також завантаження оновлень і додатків з App Store буде вестися в мережах п’ятого покоління.
Перевага 5G над Wi-Fi . З виходом iOS 15 айфони з підтримкою 5G зможуть примусово продовжувати використовувати стільникові дані, які не підключаючись до мереж Wi-Fi, якщо вони є більш повільними, ніж 5G.

Проблеми iOS 15

Популярні новини  Apple знову викрили в уповільненні iPhone

Чесно сказати, ексклюзивні функції iOS 15, які Apple передбачила для iPhone 12, цілком зрозумілі. Все-таки підтримка 5G відсутня на більш ранніх моделях, а тому логічно розвивати цю технологію на новіших. Але, що стосується інших нововведень, які в Купертіно зробили надбанням лише умовним моделей, то тут у мене є питання.

На мій погляд, абсолютно нелогічно обмежувати власників iPhone 2017 року і більш старих моделей в доступі до таких фішках, як портретна зйомка, якої вони і так оснащувалися, пішохідні маршрути з ефектом присутності або, скажімо, глобус, який взагалі обробляється на серверах Apple, а на пристрій користувача передається тільки готовий результат.

Але, мабуть, у Apple своє уявлення про те, які фішки можна довіряти власникам старих iPhone, а які – ні. Все-таки тиждень тому вона і так зробила неможливе, продовживши підтримку iPhone 6s на шостий рік, чого зазвичай воліла не робити. Так що, може бути, зробимо їй за це знижку? Адже сам факт виходу iOS 15 для смартфона дозволить використовувати його ще цілий рік і не міняти на новий.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я