Українцям пояснили, чому ні в якому разі не можна викидати смартфон в сміття

Найнебезпечнішим елементом будь-якого смартфона є акумулятор

662

Старі смартфони ні в якому разі не можна викидати в сміттєвий кошик з-за того, що їх акумулятори містять небезпечні для життя метали.

Про це на сторінці в Facebook повідомив Центр управління відходами.

Вся справа в тому, що акумулятор гаджета містить в собі свинець, хром, кадмій і ртуть. Коли старий акумулятор виявляється на сміттєвому полігоні, під дією сонця і вологи ці метали починають забруднювати грунт.

Тому небезпечні речовини можуть потрапити і в питну воду. Так вони шкодять не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей. Екологи б’ють на сполох. Тому за рік на звалищах планети виявляються майже 2 мільярди смартфонів. Саме стільки жителів планети за статистикою мають сучасний телефон.

А змінюють вони його кожні 11 місяців. Тільки 9-10% старих або непрацюючих смартфонів люди віддають на утилізацію. А 30% гаджетів потрапляють на звалища.

Як же правильно утилізувати смартфон?

Популярні новини  LG нашла способ зарабатывать деньги без выпуска смартфонов

Спочатку його потрібно розібрати на деталі. Всі частини розділити на кілька груп: пластик, метал, плати, схеми, акумулятори. Пластик необхідно здати на пункти вторинної переробки сировини. Метал віднести на пункт переплавки. А зі схемами і платами працюватимуть окремо. Все тому, що вони в незначній кількості містять дорогоцінні метали.

До слова, тонна смартфонів містить в 300 разів більше золота, ніж тонна золотої руди. У 2020 році на Паралімпійських іграх в Токіо (Японія) переможців нагородили медалями, які виготовили з плат старих смартфонів. Для цього довелося зібрати 48 тонн гаджетів, з яких отримали 30 кг золота, 4100 кг срібла і 2700 кг бронзи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я