Android 12 вийде вже скоро. Що відомо про нову ОС від Google?

56

Реліз спеціальної версії Android 12 для розробників відбудеться вже в лютому. В очікуванні її виходу видання Android Authority зібрало чутки про головні функції нової операційної системи.

Поки що Google не розкривала особливості майбутньої ОС і пристрої, які будуть її підтримувати. Але з витоків журналісти дізналися, що в Android 12 будуть такі функції:

  • Розумне управління сховищем. ОС буде оптимізувати простір, яке займають додатки – обіцяють стиснення невикористовуваних програм і очищення системного кеша. Нововведення в першу чергу буде актуально для власників девайсів з крихітним накопичувачем.
  • App PairsФункція вже доступна в смартфонах Samsung і є ініціативою корейського виробника. Скоро вона буде і на нових смартфонах інших брендів. Фича дозволяє системі одночасно обробляти два додатки і відкривати їх на одному дисплеї. Цей режим оцінять лише власники пристроїв з великим екраном.
  • Покращена підтримка ігрових контролерів. В Android вже є API для тонкої настройки тих чи інших геймпадов. Тепер виробники ігор зможуть додати певний малюнок зворотної віддачі в своїх продуктах.
  • Обмежений мережевий режим. Користувачі зможуть вибрати, які саме додатки мають доступ до мережі.
  • Підтримка нескінченних скріншотів. Тут все зрозуміло – користувачі зможуть робити величезні скріншоти, які, наприклад, захоплюють всю веб-сторінку, а не тільки область екрану.
  • Розширена темна тема. Зараз Android-користувачі можуть перемикатися між базовою світлою і темною темами. Однак в майбутньому вони зможуть тонко налаштувати кожен режим, вибравши, наприклад, акцентні кольори в кожній темі.
  • Nearby ShareФункція, яку вже кілька років юзают iOS-юзери. З її допомогою можна швидко поділитися з чужим пристроєм паролем від W-Fi, якщо ваш смартфон підключений до цієї мережі.
  • Android Runtime (ART). Завдяки підтримці цієї функції оновлення системи будуть приходити на смартфони частіше, ніж зазвичай. Процес розгортання також буде більш плавним, має знизитися кількість помилок при установці.