Американський парламентарій представив законопроект, який заборонить держорганам США користуватися смартфонами Huawei і ZTE. Причина – можливий зв’язок цих компаній з китайським урядом.
У США підготовлений законопроект, який заборонить державним органам і відомствам використовувати техніку і послуги китайських компаній Huawei і ZTE. Документ отримав назву «Закон про захист урядових комунікацій США» (Defending US Government Communications Act). Він був запропонований конгресменом від Республіканської партії Майком Конауей (Mike Conaway), що представляє штат Техас.
В офіційній заяві, яку Конауей розмістив на своєму сайті, він стверджує, що продукція Huawei і ZTE є загрозою національній безпеці США, і що використання обладнання цих виробників «стало б запрошенням китайської розвідки в усі аспекти наших життів». Конгресмен посилається на позицію Постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки (HPSCI), який вважає, що Huawei може ділитися інформацією, отриманою від американських користувачів, з китайським урядом.
Видання The Information повідомляє, що розвідувальними комітетами Сенату і Палати представників в Федеральну комісію із зв’язку (FCC) США в грудні 2017 р дійсно були направлені листи, в яких йшлося про Huawei. У листах стверджувалося, що техніка Huawei може являти собою загрозу безпеці США, зокрема, якщо китайська компанія буде співпрацювати з американськими стільниковими операторами.
Листи розвідувальних комітетів стали причиною того, що великий американський стільниковий оператор AT & T в останній момент скасував домовленості з Huawei про продаж смартфонів китайського виробника через свої мережі в США. Huawei має намір повідомити про угоду на торговельній виставці CES в Лас-Вегасі у вівторок, 9 січня, однак заява так і не прозвучала.
Схожу угоду має намір укласти з Huawei і стільниковий оператор Verizon, але він також відмовився від угоди. В обох випадках мова йшла насамперед про продаж через роздрібні мережі американських операторів смартфона Huawei Mate 10, представленого китайською компанією в жовтні 2017 року Huawei розраховувала, що смартфон зможе скласти конкуренцію новим iPhone в США, пише видання The New York Times. Без знижки, яку зазвичай пропонують в своїх магазинах американські стільникові оператори, Huawei Mate 10 коштує більше $ 900.
У 2012 році в доповіді, представленій американському парламенту, вже піднімалося питання про можливість державного шпигунства з боку Китаю з використанням техніки Huawei. Це призвело до того, що в даний момент продукція Huawei доступна в США тільки через онлайн-магазини і нечисленні фізичні точки продажів.
Тому партнерство з AT & T мало стати для Huawei першою домовленістю такого роду з великим стільниковим оператором в США, незважаючи на те, що китайська компанія займає третє місце серед світових виробників смартфонів, після Samsung і Apple. Стан американського ринку смартфонів багато в чому визначається діяльністю четвірки найбільших стільникових операторів: Verizon, AT & T, Sprint і T-Mobile, до співпраці з якими і прагнути Huawei.
Раптова відміна угоди з AT & T може утруднити реалізацію планів Huawei по завоюванню нових позицій на ринку смартфонів. Компанія, що базується в Шеньчжені, Китай, неодноразово заявляла про свій намір стати першим в світі брендом смартфонів за обсягом продажів. У лютому 2017 року глава компанії Річард Ю(Richard Yu) повідомив під час інтерв’ю, що сподівається побачити Huawei на другому місці серед світових виробників смартфонів вже через два роки, а лідером – через п’ять років.
Під час весняного прибирання мешканка Великобританії Еллі Харт (Ellie Hart) викинула зі сміттям USB-пристрій, взявши…
Відомий інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився новими деталями щодо майбутнього оновлення iOS. Він…
Компанія Apple випустила свіжу прошивку для оновлених AirPods Max тапортом USB-С. Вона приносить покращену якість…
З'явилися нові подробиці про довгоочікуваний Samsung Galaxy S25 Edge, офіційний дебют якого має відбутися 15…
OpenAI вперше за п'ять років планує випустити мовну модель з відкритим кодом. Про це повідомив…
Microsoft готує нову функцію для Windows 11 — швидке відновлення системи (Quick Machine Recovery, QMR),…