Як відомо, компанія Apple ніколи не любила і не любить зараз надавати користувачам своїх електронних пристроїв широкі функціональні можливості. Замість цього корпорація просто приймає якісь рішення, змушуючи всіх миритися з такими в повній мірі, так як вплинути на такі попросту неможливо. З виходом операційної системи iOS 13 для iPhone і iPad (iPadOS), з цієї платформи пропала така важлива для багатьох людей функція, як «Автояскравість». Якщо раніше відключити автоматичну яскравість, що встановлюється смартфоном самостійно в залежності від рівня освітлення навколо, можна було в розділі «Екран і яскравість» в настройках, то тепер, зараз, такого налаштування там немає. Замість цього користувачам пропонують лише налаштувати функцію True Tone або активувати опцію Night Shift.
Навіть не дивлячись на те, що багато користувачів просили Apple повернути функцію автоматичного регулювання в даний розділ, в операційній системі iOS 14 вона так цього і не зробила, і майже напевно не зробить в iOS 15 і будь-яких новіших. У зв’язку з цим всім користувачам iPhone і iPad коштує вже давно змиритися з тим фактом, що все, що робить «яблучна» корпорація, є остаточним і безповоротним. Лише в дуже рідкісних випадках бренд визнає свою помилку і виправляє її, але це поодинокі вкрай рідкісні випадку. Так, наприклад, лише в кінці 2019 року, через майже п’ять років після виходу першого MacBook з клавіатурою «метелик», компанія нарешті визнала наявність такої проблеми, як залипання клавіш, і нарешті-то її кардинально остаточно виправила.
Проте, всупереч думці багатьох людей, відключити автоматичне регулювання яскравості в iOS 13 і iOS 14 все ж можна, але зробити це набагато складніше, ніж в попередніх версіях операційних систем. Для цього необхідно запустити додаток «Налаштування» на iPhone або iPad, після чого перейти в меню «Універсальний доступ». У цьому розділі необхідно натиснути на «Дисплей та розмір тексту», слідом за чим перегорнути в самий низ і активувати або навпаки деактивувати таку функцію, як «Автояскравість». За словами Apple, вимикання автояркость може скоротити час роботи від акумулятора і погіршити якість відображення на екрані в довгостроковій перспективі. Все, що говорить компанія, дійсно має місце бути, але в цьому немає нічого дивного.
Чим вище яскравість екрану, тим більше енергії споживає дисплей, тому важливо не встановлювати максимальну без причини, адже інакше це може привести до дуже високої швидкості розрядки акумуляторної батареї. Що стосується погіршення якості зображення, то це можливо лише в тому випадку, якщо на яскравості вище середнього буде по кілька годин (більше трьох) відображається одна і та ж статична нерухома картинка, причому це правило актуально тільки для OLED-екранів, встановлюються які в усі сучасні моделі телефонів компанії, починаючи з iPhone X. При відключенні автояркость, звичайно, можливість самостійного регулювання рівня яскравості екрана буде збережено, тому керувати нею можна вручну, наприклад через Центр управління, висувається який свайпом з верхньої частини екрану вниз.