Британські вчені показали, що комп’ютерні ігри можуть поліпшити зір

1

Дослідники, що працюють на факультеті комп’ютерних і комунікаційних технологій університету Ланкастера, задалися метою дізнатися, чи можна за допомогою комп’ютерних ігор поліпшити периферійний зір.

Забігаючи вперед, скажемо, що вони виявили значне поліпшення периферичного сприйняття у людей, які грали в спеціально розроблені комп’ютерні ігри. Правда, поки неясно, чи є ефект довгостроковими, але висновок, який зробили дослідники, відкриває можливість вдосконалення деяких навичок, наприклад, взаємодії між гравцями в командних видах спорту або завчасного виявлення небезпек на дорозі.

Тоді як у більшості комп’ютерних ігор користувач стежить за метою або персонажем прямо перед собою, оскільки це найприродніший спосіб, дослідники створили три гри, де необхідно було покладатися на периферійний зір (для управління використовувався пристрій, що відстежує напрям погляду).

Читайте також  Чому чоловіки частіше хворіють на тяжку форму COVID-19, ніж жінки

За словами вчених, спочатку гравцям було складно перебудуватися, але з часом вони виробляли необхідні навички. В ході експерименту дослідники оцінювали периферичний зір кожного гравця з допомогою кольорових зразків, що демонструються під різними кутами в межах 180°. Виявилося, що навіть одна ігрова сесія покращує периферійний зір. Дослідження тривало протягом двох тижнів, і учасники продовжували демонструвати поліпшення периферичного зору протягом усього дослідження. Учасники не грали в ігри у вихідні дні під час навчання, що призвело до триденної перерви, але за цей час помітного зниження показників не спостерігалося.

 

Підписуйся на наш «Telegram» і «Facebook» , щоб читати без реклами!

Загрузка...

1 коментар

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут