Приблизний час читання: 7 хв

Вчені спрогнозували, як глобальне потепління позначиться на здоров’ї населення Землі

0

За оцінками дослідників, глобальне потепління збільшить області поширення багатьох захворювань і призведе до зростання числа «кліматичних біженців».

Вчені з 24 дослідницьких організацій по всьому світу підготували звіт про вплив глобального потепління на здоров’я людей. За даними звіту, зростання температури призведе до широкого поширення ряду захворювань і збільшить кількість «кліматичних біженців». Результати дослідження опубліковані на сайті проекту  Lancet Countdown .

У підготовці документа брали участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої метеорологічної організації, а також вчені з різних університетів світу. Звіт об’єднує дослідження 40 показників здоров’я населення планети.

Автори робіт роблять висновок, що від наслідків глобального потепління вже постраждали сотні мільйонів чоловік.

Дослідники встановили, що в період між 2000 і 2016 роками число людей, що піддаються впливу високих температур, значно зросла. Серед них стало на 125 мільйонів більше літніх людей: для їх здоров’я спека становить особливу небезпеку. Також в світі стало більше жертв голоду, викликаного кліматичними причинами. Цей показник вимірюють в 30 країнах, де харчування населення в значній мірі залежить від місцевих продуктів. У 1990 році в цих країнах недостатньо харчування отримували 398 мільйонів чоловік, в 2016-му це число виросло до 422 мільйонів. Показники збільшуються не тільки через зміни клімату, а й з огляду на зростання населення Землі, а також поступового старіння населення багатьох територій.

Читайте також  Вчені: в організмі дітей можуть одночасно бути присутні COVID-19 і антитіла до нього

Ростуть області поширення багатьох трансмісивних захворювань. Ці хвороби передаються за участю організмів-переносників (комах або кліщів). Наприклад, ймовірність поширення «костоломної лихоманки» з початку 1950-х збільшилася на 9,4%. Цей показник зростає, так як через потепління збільшується ареал переносників хвороби, комарів Aedes aegypti.

За оцінками вчених, до кінця століття понад мільярд людей можуть стати «кліматичними біженцями». Вже зараз жителі деяких регіонів змушені переїжджати через постійні дощі або зростання середніх температур. Ці зміни відображаються, наприклад, на фермерах – зміна погоди безпосередньо позначаються на їх доходах.

30 жовтня 2017 року Всесвітнє метеорологічна організація опублікувала щорічний бюлетень який інформує про концентрацію парникових газів в атмосфері. Рівень вуглекислого газу виявився рекордно високим.

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут