Приблизний час читання: 5 хв

Створено кишеньковий УЗД-апарат, що працює в парі зі смартфоном

0

українською / на русском


Останнім часом смартфони починають використовуватися і в медицині. Вони вже можуть виявляти рак шкіри і виявляти струс мозгу. Величезна міць цих невеликих кишенькових комп’ютерів дозволяє інженерам розробляти безліч переносних технологічних пристроїв, які їх замінюють старі громіздкі аналоги. Одним з таких нововведень став Butterfly iQ – невеликий ультразвуковий апарат, який виводить чорно-біле зображення прямо на екран смартфона.

Технології пристроїв ультразвукового дослідження останнім часом швидко розвиваються, що дозволяє зменшувати як їх розміри, так і вартість. Однак до сих пір УЗД-апарати коштують великих грошей. Найкращі моделі, що створюють зображення з високою роздільною здатністю, можуть продаватися за ціною вище 100 000 доларів. Philips, один з лідерів на ринку медичних ультразвукових пристроїв, недавно випустив невеликий портативний сканер вартістю близько 6000 доларів.

Читайте також  Ілон Маск розповів чому так складно колонізувати Марс

Butterfly iQ / © butterflynetwork.com

Butterfly iQ / © butterflynetwork.com


Butterfly iQ струсане цей ринок ще більше. Вартість нового пристрою буде менше 2000 доларів. Ця ціна робить портативний сканер доступним не тільки для медичних установ, а й для окремих лікарів. Таким чином, Butterfly iQ може стати ще одним пристроєм, що входять в діагностичний набір інструментів кожного лікаря.

Пристрій схвалено для 13 різних клінічних застосувань, що охоплюють весь організм, від черевного і гінекологічного застосування до серцевих або урологічних досліджень. Однак поки пристрій є лише для ліцензованих практиків охорони здоров’я.

Джон Мартін, судинний хірург, на початку цього року тестував Butterfly iQ і несподівано виявив рак на власній шиї.

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут