Арктичний морський лід почав танути значно швидше за останні 20 років. За словами дослідників з Канадського університету, вже через пару десятиліть подібні процеси негативно позначаться на стані природи.
Вчені відзначили, що лід в Арктиці може повністю зникнути вже до 2050 року при збереженні тенденції його танення. Дослідники провели кілька дослідів, вивчивши знімки із супутників, і встановили похибку в раніше оприлюднених розрахунках. За попередніми даними, товщина крижаного покриву щорічно знижується більш ніж на 0,023% в залежності від кліматичних особливостей. На формування нових льодовиків впливає середньорічна температура повітря в північній частині нашої планети.
За словами фахівців, щоліта Північний Льодовитий океан втрачає приблизно третину крижаного покриву. За зиму він відновлюється тільки на 98%. Дана тенденція пов’язана з підвищенням температури повітря в Арктиці, обумовлено це збільшеними темпами парникового ефекту.
Дослідники повідомили, що вже до 2050 року льодовики в Арктиці можуть повністю розтанути. Даний катаклізм відіб’ється на температурі повітря на планеті, так як північні циклони стануть значно тепліші. Подібні зміни загрожують і зміною напрямку підводних течій у світовому океані, що сильно вплине на погодні умови.