Астрономи знайшли самотню планету-безхатько, що дрейфує за 95 світлових років від нас

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

2MASS J1119-1137 залишається дуже молодою планетою гігантського розміру, яка знаходиться у вільному “плаванні”.

Реклама

Вчені вважають, що вік зафіксованого об’єкта становить 10 мільйонів років. Якщо порівнювати цю цифру з віком Всесвіту (13.5 мільярдів років), 2MASS J1119-1137 можна по праву назвати “дитиною”.

2MASS J1119-1137 є частиною наймолодшої групи зірок неподалік нашої Сонячної системи, а її маса становить від 4.3 до 7.6 мас Юпітера. Через це 2MASS J1119-1137 важко назвати “крихіткою”, радше — чимось середнім між газовим гігантом та коричневим карликом.

w640 08bce
2MASS J1119-1137 та скупчення зірок TW Hydrae вільно дрейфують у космосі. Фото: David Rodriguez / Jacqueline Faherty / Jonathan Gagné / Stanimir Metchev.

2MASS J1119-1137 рухається у скупченні зірок під назвою TW Hya Association. Самотню планету зафіксували через надмірне випромінювання у інфрачервоному спектрі, яким відрізняються “теплі” об’єкти. Для цього був використаний інфрачервоний телескоп NASA – WISE.

Вона випромінює набагато більше світла у інфрачервоній частині спектру, ніж ми б очікували побачити у старої та схололої планети.

– розповів член команди астрономів Кендра Келлог з Університету Західного Онтаріо.

Астрономам набагато простіше зафіксувати рух планет-безхатченків, оскільки вони не поглинаються світлом від батьківських зірок.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: