Створена фахівцями NASA за допомогою комп’ютерного моделювання візуалізація дозволяє віртуально зануритися в центр горизонту подій — точку неповернення для будь-кого, хто б потенційно міг опинитися всередині чорної діри. За словами вчених, усередині цієї структури спотворюється не лише простір, а й час.
Серія роликів знову доводить загальну теорію відносності Ейнштейна. NASA також опублікувало відеозаписи з 360-градусним оглядом: вони дозволяють глядачам впритул оглянути околиці чорної дірки та навіть побачити карту неба.
Маса такої чорної діри у 4,3 мільйона разів перевищує масу Сонця. Горизонт подій небесного тіла досягає довжини 25 мільйонів кілометрів, що еквівалентно 1/8 відстані від Землі до Сонця. Чорну діру оточує плоску, хмару, що обертається, гарячого світиться газу і фотонні кільця, що облітають навколо неї один або кілька разів.
Спочатку камера знаходиться на відстані 640 мільйонів кілометрів, але чорна дірка швидко заповнює поле зору глядача. На шляху до диска небесного тіла фотонні кільця і нічне небо дедалі більше спотворюються через викривлення простору-часу.
Загалом вчені згенерували 10 терабайт даних. Обробка такого масиву інформації зайняла у суперкомп’ютера п’ять діб. Звичайному ноутбуку на виконанні такого завдання потрібно більше десяти років.