Зонд NASA знайшов на Марсі лід там, де його не могло бути

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Щоб в екваторіальних областях Червоної планети могли сформуватися передбачувані запаси льоду, Марс мав обертатися майже “на боці”.

Реклама

Повторний аналіз знімків з найстарішого функціонального зонда NASA Mars Odyssey показав, що на в екваторівальном поясі Марса, ймовірно, ховаються значні запаси льоду. Раніше дослідники вважали, що води в цьому районі планети не повинно бути, повідомляє сайт наукових новин  Science Alert, пише ProNews.

Інформація отримана за допомогою нейтронного спектрометра, який вимірює наявність водню у поверхні Червоної планети. 15 років тому вчені цим методом визначили, що вода є в полярних регіонах Марса.

Під поверхнею в деяких екваторіальних регіонах виявлено високу концентрацію водню. Експерти вважають, що це може свідчити тільки про наявність величезних запасів льоду, а також про те, що мільйони років тому вісь планети була сильно нахилена: Марс міг обертатися під кутом 45 градусів, тобто майже “на боці”. Тільки за таких умов могли сформуватися екваторіальні запаси льоду.

“Коли ми відправимо людей на Марс, було б добре відправити їх туди, де є вода”, – сказав планетарний геолог Джим Хед з Університету Брауна.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: