Раніше вважалося, що новий коронавірус провокує незворотні зміни в дихальних шляхах і серце. Однак останні дослідження показали: пошкодження тканин легенів і серця, пов’язані з коронавирусною інфекцією, не залишаються у пацієнтів назавжди, пише healthinfo.ua . Про це говорять експерти Інсбрукського університету, поспостерігати за станом декількох десятків пацієнтів, які перенесли COVID-19.
Пошкодження в легких спостерігалися на знімках пацієнтів навіть через кілька тижнів після виписки з лікарні. Але все ж з часом ці пошкодження пропадали. Давно відомо, що вірус пошкоджує клітини в легенях, в слизовій оболонці носа, стравоходу, судин і серця. З цієї причини у інфікованих є не тільки респіраторні симптоми, але проблеми з травленням і кровоносною системою. Щоб зрозуміти, наскільки довгострокові зміни в роботі легких, вчені поспостерігали за 82 літніми добровольцями.
Протягом 6 місяців проводилися опитування, проводилися знімки легень. Так, в перші дні після виписки пошкодження легенів були у 88% пацієнтів. 50% з них кашляли або скаржилися на задишку. У 59% пацієнтів в судинах були тромби, а робота лівого передсердя у серйозно порушилася. Стан справ покращився через три місяці – явні пошкодження легенів фіксувалися лише в 50% випадків, кашель, тромби і інші аномалії виявлялися ще рідше.