Це найскромніший і найдешевший кулер на нашу думку. На момент написання публікації коштує лише 349 грн, може трохи більше. Підійде для холодних процесорів, для старих 4-х потокових і для нових 8-ми потокових. Наприклад, для Ryzen 3 5300 чи Ryzen 3 3200G. З мінусів це регулювання оборотів, але так як у нього рівень шуму лише 23 дБ, це взагалі можна не враховувати.
Характеристики:
- Вентилятор – 80мм, 2200 об/хв
- Повітряний потік – 28 CFM
- Розсіювана потужність – 95Вт
- Теплові трубки – так, 2шт
Кулер ID-Cooling SE-802-SD V3 – це компактне та ефективне охолодження, яке підходить для всіх актуальних платформ процесорів Intel та AMD. Має баштову конструкцію, оснащений двома мідними тепловими трубками, які проходять через радіатор, виконаний з алюмінієвих ребер. Пристрій оснащений вентилятором охолодження 80 х 80 мм зі швидкістю обертання 2200 об/хв, конектор підключення 3 pin. При своїй висоті всього 116 мм рівень шуму становить 23.3 дБ, а заявлений TDP – 95 Вт, що підійде для охолодження широкої лінійки процесорів.
Характеристики та комплектація
Процесорний кулер від іменитого виробника ID-Cooling, модель SE-802-SD V3, в коді якого читається: розмір вентилятора охолодження (80) та кількість теплових трубок (2). Постачається пристрій у картонній упаковці, оформленій у фірмових кольорах – чорному та помаранчевому. На лицьовій стороні упаковки зображено сам пристрій, його модель та логотип, зверху є пломба на розтин. На одній із сторін представлені основні технічні характеристики, такі як:
- Габарити: 115 х 65 х 116 мм
- Габарити вентилятора: 80 х 80 х 25 мм
- Вага: 290 г
- Номінальний струм: 0.2 А
- Потужність 2.4 Вт
- Швидкість обертання вентилятора: 2200±10% об/хв.
- Максимальний потік повітря: 28.7 CFM
- Максимальний рівень шуму: 23.3 дБ
- Максимальна потужність, що розсіюється (на упаковці не представлена): 95 Вт
У невелику коробку чудово вміщується такий же невеликий кулер у зібраному вигляді з усіма необхідними для його інсталяції комплектуючими, а саме:
- Радіатор охолодження із встановленим вентилятором;
- Перехідне настановне кільце для платформ Intel;
- Набір пластмасових прядів та гвоздиків, в кількості по чотири штуки, які необхідні для встановлення перехідного кільця;
- Фірмова інструкція із встановлення;
- Пакетик силікагелю;
- Пакетик термопасти.
Зовнішній вигляд
Радіатор
Радіатор охолодження виконано з алюмінію, та являє собою досить тонкі пластини, деформація яких відбувається при дії відносно невеликої сили. З’єднані між собою пластини двома тепловими мідними трубками, які проходять наскрізь двічі з обох боків. Збоку видно як теплові трубки йдуть через основу радіатора і утворюють з ним єдину поверхню.
Сама поверхня контактного майданчика радіатора прикрита наліпкою, що застерігає, про необхідність її видалення перед установкою. Алюмінієва основа і дві мідні трубки, що проходять через нього, утворюють дуже рівну і однорідну поверхню, проте сліди фрезерування видно неозброєним оком, але борозни ледь відчутні і невеликої глибини.
Основа радіатора зверху нагадує радіатори пасивного охолодження різних мікросхем, має відповідні ребра різних розмірів, геометрія кутових ребер спроектована таким чином, що фіксуюча скоба по-перше не єдина, а складається з двох частин, а по-друге демонтується легким натисканням з обох сторін . Якщо чесно, при первинному огляді даного підходу були деякі сумніви на тему – чи достатню силу притиску здатне здійснити таке конструкційне рішення.
Фарбування радіатора відсутнє, але стилю додає накладка на верхній пластині в чорному кольорі з фірмовим логотипом ID-Cooling, а в поєднанні з вентилятором чорного кольору, в корпусному просторі все виглядає дуже гармонійно. Також з цього ракурсу можна оцінити геометрію пластин.
Вентилятор
Вентилятор охолодження даного пристрою при габаритах 80х80 мм, виглядає неефективним, але відразу обмовлюся – це не так, плюс покриває практично всю площу радіатора. Корпус вентилятора чорного кольору, як і сам гвинт, який має 7 лопатей без геометричних надмірностей, по центру наклейка з фірмовим логотипом виробника, по кутах є отвори для фіксації вентилятора, антивібраційні прокладки відсутні, ще можна відзначити додаткове поглиблення для укладання кабелю живлення з лицьового боку – його немає. На звороті видно 4 ребра жорсткості основи, по одному з яких прокладено кабель живлення з 3 pin конектором на кінці. По центру є наклейка з логотипом, сертифікатами продукту, інформацією струму (0.2 А) та постійною напругою 12 В.
На одній із бічних сторін, де розташовані прорізи в корпусі під провід живлення, відзначено напрям обертання вентилятора та напрям повітряного потоку. Довжина дроту від найближчої сторони його виходу дорівнює 22.5 см. Кріплення являє собою дві досить тугі скоби, які, якщо робити установку неакуратно, легко загнутий ребра радіатора.
Плюси і мінуси
Плюси:
- Низький рівень шуму
- Підтримка LGA1700 та AM5
- Адекватна вартість
- Простий і водночас стильний дизайн
- Вкрай ефективний щодо своїх габаритів.
- Якісна термопаста в комплекті
- Підійде для компактних збірок
Мінуси:
- Тонкі ребра радіатора охолодження
- 3 pin – конектор, не на всіх материнських платах виходить налаштувати обороти обертання по напрузі.
Висновок
Кулер ID-COOLING SE-802-SD V3 є прикладом ефективного охолодження, незважаючи на свої невеликі габарити, чудово виглядає і не псує візуальну складову корпусного простору формату Mini-Tower, зберігаючи гармонію темного оформлення. Добре підійде для охолодження процесорів Intel аж до Core i5 різних поколінь, виходячи з власних спостережень, теж можу сказати про процесори AMD до Ryzen 5. Мінімум надмірностей, компактність, простота і функціональність – однозначно рекомендую цей пристрій до покупки.