З Windows 11 зникнуть деякі старі програми та функції

Час читання: < 1 хв.
З Windows 11 зникнуть деякі старі програми та функції

Згідно з опублікованим списком, з Windows 11 зникають такі відомі програми, як Cortana, Поради і текстовий редактор Wordpad. Останній був включений в Windows в 1995 році, і на ньому виросло багато поколінь користувачів. В даний час Microsoft рекомендує використовувати Microsoft Office для роботи з документами та блокнот для простих текстових файлів.

Реклама

Голосовий асистент Cortana активно рекламувався компанією як одна з цікавих функцій операційної системи, але вона йде в небуття. Однак сам штучний інтелект Cortana залишається у багатьох інших програмах Microsoft, таких як Outlook, Teams та Skype.

Ще одна програма, яка скоро зникне з Windows – “Поради”. Воно призначалося для надання користувачам корисної інформації про нові функції ОС. Поки програма ще не видалена, але оновлюватися вона вже не буде.

Крім стандартних програм, ряд змін торкнеться інструментів для IT-фахівців. Так, зникне утиліта запису дій, що дозволяє фіксувати точну послідовність кроків у разі виникнення будь-якої проблеми. Це, на думку фахівців, ускладнить процес усунення несправностей. Крім того, Windows втратить підтримку мови сценаріїв VBScript, що торкнеться адміністраторів корпоративних мереж.

Зараз читають  Вийшов Firefox 127: огляд нововведень та покращень

За словами компанії, причиною відмови від низки функцій є поява нових, зручніших альтернатив. Проте критики відзначають, що деякі можливості, що видаляються, як і раніше актуальні і широко використовуються. Це може спричинити невдоволення консервативно налаштованих користувачів.

В цілому ж оновлення Windows 11 24H2, окрім “чистки” застарілих програм, принесе і масу позитивних нововведень. Серед них – розширені інструменти штучного інтелекту, підвищення продуктивності та безпеки ОС. Повний перелік змін можна знайти на офіційному сайті Microsoft.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.