Компанія Google додала в пошуковий рядок свого браузера Chrome можливості нейромереж. Як розповіли розробники у своєму блозі, машинне навчання дозволило покращити роботу із сервісом.
ШІ-модель підвищила релевантність пропонованих сайтів, а також варіантів автозаповнення під час пошуку. Зміни з’явилися у Chrome M124. Тепер система визначає закономірність між вибором певної URL-адреси та поверненням у поле пошуку. Розробники зрозуміли, що чим швидше користувачі вирішують відкрити інший сайт, тим більша ймовірність того, що перший варіант їм не підійшов. Тому така URL-адреса отримає низьку оцінку релевантності для запиту.
За словами інженера-програміста Chrome Джастіна Доннеллі, зараз такий висновок видається очевидним. “Але до того, як система машинного навчання помітила і зробила уроки з цієї закономірності, нікому і на думку не спадало, що таке може статися”, – підкреслив розробник. Доннеллі зазначив, що фахівцям було складно замінити основний механізм пошуку, який щодня використовують мільярди разів. За його словами, проект нагадував «заміну всіх сидінь у всіх літаках світу, доки вони літають».
Інженер додав, що нові ШІ-моделі відкриють безліч можливостей для поліпшення досвіду користувача. Наприклад, система враховуватиме різний час доби, щоб підвищити релевантність. Крім цього, розробники тестуватимуть спеціальні версії нейромереж для окремих середовищ, у тому числі для корпоративних користувачів або мобільних пристроїв.