Скільки оперативної пам’яті потрібно ПК з Windows 11

Існує значна різниця між мінімальними системними вимогами та практичним мінімумом.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Оперативна пам’ять, зазвичай звана “ОЗП”, є життєво важливою для вашої комп’ютерної системи для відкриття, запуску програм, додатків і служб та управління ними.

Оперативна пам’ять може створювати чи ламати комп’ютер. Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше програм ви можете запускати паралельно.

Але якщо у вас її недостатньо, робота комп’ютера може бути зведена до обходу і стати практично нестерпною.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Але встановлення в ПК більшого обсягу оперативної пам’яті, ніж вам потрібно, може виявитися марною витратою грошей.

Чи може Windows 11 працювати з 2 ГБ оперативної пам’яті?

Ви не можете встановити Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті, оскільки перед спробою встановлення виконується перевірка сумісності системи, і якщо вона не побачить 4 ГБ оперативної пам’яті, установку буде перервано.

І це добре.

Це не означає, що ви не можете запускати Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті. Найпростіший спосіб обійти обмеження – встановити 4 ГБ оперативної пам’яті під час інсталяції Windows 11, а потім встановити 2 ГБ після її завершення. Але це призведе до зависання, млявості та болючості роботи.

Ще за часів Windows 10 можна було встановити 32-розрядну версію Windows на ПК з обсягом оперативної пам’яті лише 1 ГБ. 64-розрядна версія подвоїла цей мінімум до 2 ГБ. І це справді був абсолютний мінімум. Ви могли б працювати з таким обсягом, але часом це бувало дуже мляво та повільно.

У Windows 11 ситуація змінилася і Microsoft збільшила мінімальний обсяг до 4 ГБ. Це значне збільшення, але, як не дивно, воно швидко стає мінімальним. Я бачив системи, в яких після завантаження всього обладнання у системі залишається близько одного гігабайта вільного місця.

Скільки оперативної пам’яті потрібна Windows 11 для безперебійної роботи?

Що ж, вам може зійти з рук щонайменше 4 ГБ. Все стає трохи млявим, як тільки ви запускаєте Google Chrome або Яндекс з декількома відкритими вкладками або намагаєтеся зробити щось на зразок серйозного редагування фотографій.

Забудьте про такі речі, як редагування відео чи серйозні ігри.

Це просто закінчиться розчаруванням.

Чим більше ви очікуєте від свого комп’ютера, тим більше оперативної пам’яті вам знадобиться.

Якщо ви звичайний користувач, який переглядає веб-сторінки, що надсилає електронні листи та редагує документи, то 4 ГБ може бути достатньо. Але це напевно буде відчуватися як затримка та підвисання. Збільшення цього обсягу до 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті не тільки значно покращить роботу, але й дозволить вам працювати з вашою системою. Крім того, оскільки оновлення операційної системи та програм збільшують навантаження на систему, це допоможе забезпечити надійність вашого ПК у майбутньому, збільшивши термін служби.

В даний час найкращим варіантом з точки зору продуктивності та вартості є 8 ГБ оперативної пам’яті.

Чи є підстави використовувати більше 8 ГБ оперативної пам’яті?

Звісно, ​​є, але жага наживи починає затихати.

Коли більше 8 ГБ оперативної пам’яті стає корисним і починає окупати себе, це коли ви одночасно запускаєте кілька ресурсоємних програм, особливо для обробки зображень високого класу або відео 4K+, САПР або 3D-моделювання.

Якщо ви паралельно запускаєте такі програми, як Premiere Pro, Photoshop та After Effects, у системі з 8 ГБ оперативної пам’яті, робота почне сповільнюватися. У системі об’ємом 16 ГБ або більше не проблема.

Наявність більш ніж 8 ГБ також зручна при активному використанні інструментів віртуалізації, таких як Microsoft Hyper-V або VMware Workstation, особливо при одночасному запуску кількох віртуальних машин.

Але пам’ятайте, що доведеться платити за цю оперативну пам’ять, а перехід з 8 ГБ на 16 ГБ і більше призведе до зростання ціни.

Чи потрібен ігровий ПК 24/32 ГБ оперативної пам’яті?

Здебільшого ні.

Я бачив багато ігрових систем з 24 ГБ або навіть 32 ГБ оперативної пам’яті і вище, і хоча це приємно, тому що це пов’язано з великими витратами, я виявив, що більшу частину часу ця оперативна пам’ять знаходиться в ПК і нічого не робить.

Якщо у вас є гроші, звичайно, витратите їх на оперативну пам’ять, але вам було б краще витратити ці гроші на швидке твердотільне сховище або більш якісну відеокарту.

Важливо пам’ятати, що швидкий ПК створюється з багатьох швидкодіючих компонентів. Встановлювати тонни оперативної пам’яті в систему з іншими вузькими місцями – повільним процесором, повільним сховищем, поганою відеокартою – просто марнування грошей.

Скільки оперативної пам’яті може зайняти мій комп’ютер?

Тут усе трохи ускладнюється.

Ноутбуки все частіше переходять на стаціонарну оперативну пам’ять, де мікросхеми оперативної пам’яті припаяно безпосередньо до материнської плати і не можуть бути видалені або оновлені.

Те, що ви купуєте – це те, з чим ви залишаєтеся протягом усього терміну служби системи.

На щастя, більшість настільних ПК, як і раніше, мають оперативну пам’ять, яку можна оновити.

Але вам потрібно знати кілька речей. Зокрема, який тип оперативної пам’яті займає комп’ютер і який обсяг оперативної пам’яті є максимальним.

Який максимальний обсяг оперативної пам’яті підтримує Windows 11?

Кожна версія Windows 11 має максимальний обсяг оперативної пам’яті, який може підтримувати.

  • Windows 11 Enterprise: 6 ТБ
  • Windows 11 Education: 2 ТБ
  • Windows 11 Pro для робочих станцій: 6 ТБ
  • Windows 11 Pro: 2 ТБ
  • Windows 11 Home: 128 ГБ

Насправді, апаратні обмеження будуть встановлені задовго до того, як будуть встановлені обмеження операційної системи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.