На що буде спроможний штучний інтелект в WhatsApp

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Маючи понад два мільярди користувачів по всьому світу, WhatsApp стикається з постійним шквалом технічних запитів. Щоб ефективно управляти цим попитом і надавати своєчасну підтримку, Meta, материнська компанія WhatsApp, вивчає можливість інтеграції штучного інтелекту (ШІ) у свої канали технічної підтримки. Хоча цей крок обіцяє доступність 24/7 і потенційно швидший час вирішення проблем, він також викликає питання щодо якості взаємодії та постійної доступності людської підтримки.

Раніше доступ до служби підтримки в WhatsApp передбачав навігацію по низці довідкових статей для самообслуговування. Користувачі могли натиснути кнопку “Зв’язатися з нами” в меню налаштувань програми. Але навіть у цьому випадку додаток надавав перевагу попередньо написаним статтям, а не безпосередньому спілкуванню з представником служби підтримки.

Впровадження чат-ботів зі штучним інтелектом означає значні зміни в стратегії підтримки WhatsApp. Цей новий підхід має кілька потенційних переваг:

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ
  • Підвищена доступність: На відміну від людських представників, які потребують перерв і дотримуються встановлених робочих годин, чат-боти зі штучним інтелектом можуть працювати 24/7, пропонуючи користувачам гнучкість у зверненні по допомогу, коли б не виникла проблема. Така безперервна доступність може значно покращити користувацький досвід. Особливо для тих, хто перебуває в різних часових поясах або має обмежений доступ до традиційних каналів підтримки.
  • Скорочення часу очікування: Чат-боти потенційно можуть відповідати на простіші запити ефективніше, ніж люди, спрощуючи початковий процес усунення несправностей. Це може призвести до скорочення часу вирішення проблем для користувачів, які стикаються з типовими технічними труднощами.
  • Стандартизовані відповіді: ШІ забезпечує узгодженість інформації, що надається користувачам. Чат-боти можуть бути запрограмовані на надання заздалегідь визначених рішень для проблем, що часто зустрічаються, усуваючи потенційні розбіжності в порадах, запропонованих різними представниками.

Однак інтеграція ШІ також має певні недоліки, які потребують розгляду:

  • Обмежене розуміння: Сучасні технології чат-ботів можуть не вловлювати нюанси природної мови. Складні питання або запити, що вимагають глибшого розуміння контексту, можуть бути неефективно вирішені за допомогою штучного інтелекту. Це може розчарувати користувачів і затримати вирішення проблеми.
  • Залежність від запрограмованих відповідей. Чат-боти часто покладаються на заздалегідь визначені набори відповідей, які не завжди можуть ідеально відповідати конкретній ситуації користувача. Це може призвести до повторюваних взаємодій, коли користувач відчуває, що його проблему не повністю зрозуміли.
  • Дегуманізація підтримки: Заміна людської взаємодії штучним інтелектом може створити відчуття відстороненості та знеособленості обслуговування. Для користувачів, які стикаються з критичними проблемами з акаунтами або потребують більш емпатійного підходу, відсутність людського зв’язку може бути суттєвим недоліком.

Обмежена функціональність, яку спостерігали під час бета-тестування, підкреслює деякі з цих потенційних проблем. Здавалося, що чат-бот був зосереджений переважно на спрямуванні користувачів до заздалегідь написаних статей, а не на всебічній розмові з метою діагностування проблеми. Крім того, нездатність розуміти прості запитання викликає занепокоєння щодо ефективності ШІ у вирішенні складних технічних проблем.

ПОШУК ПРАВИЛЬНОГО БАЛАНСУ

Ідеальне рішення, ймовірно, полягає в гібридному підході, який використовує сильні сторони як штучного інтелекту, так і людського досвіду. Чат-боти зі штучним інтелектом можуть стати цінною першою лінією захисту, ефективно обробляючи типові запити та надаючи початкові рекомендації. Для більш складних питань або ситуацій, що вимагають більш персоналізованого підходу, людські представники повинні залишатися легкодоступними.

Крім того, постійне вдосконалення технології штучного інтелекту має вирішальне значення. У міру того, як чат-боти навчатимуться і розвиватимуться, їхня здатність розуміти складну мову і адаптувати відповіді до конкретних ситуацій покращуватиметься. Крім того, розробка більш досконалих чат-ботів зі штучним інтелектом, здатних вести тривалі бесіди та демонструвати емпатію, може значно покращити досвід користувачів.

Інтеграція штучного інтелекту в службу технічної підтримки WhatsApp є тенденцією, що розвивається в сфері обслуговування клієнтів. Хоча це відкриває можливості для підвищення доступності, скорочення часу вирішення проблем і стандартизації відповідей, залишаються побоювання щодо обмеженого розуміння, залежності від запрограмованих відповідей і потенційної дегуманізації підтримки. Дотримуючись балансу між штучним інтелектом і людською взаємодією, а також постійно вдосконалюючи можливості чат-ботів, WhatsApp може створити систему підтримки, яка забезпечить ефективність і більш персоналізований досвід для своїх користувачів.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ І БЕЗПЕКА ДАНИХ:

Успіх чат-ботів зі штучним інтелектом залежить від доступу до даних користувачів. Хоча ці дані можна використовувати для персоналізації відповідей і поліпшення загального досвіду, існують побоювання щодо збору, зберігання та потенційного зловживання ними. WhatsApp, який зобов’язаний дотримуватися правил захисту персональних даних користувачів, таких як GDPR і CCPA, повинен забезпечити прозорість у практиці збору даних і впровадити надійні заходи безпеки для захисту інформації користувачів.

АЛГОРИТМІЧНА УПЕРЕДЖЕНІСТЬ:

Алгоритми ШІ навчаються на великих масивах даних, і ці масиви можуть відображати існуючі в суспільстві упередження. Чат-бот, навчений на упереджених даних, може ненавмисно увічнити дискримінаційні практики у своїх відповідях. Наприклад, алгоритм, навчений на даних, де запити клієнтів з певної демографічної групи частіше класифікуються як “низькопріоритетні”, може призвести до затримки або неадекватної допомоги користувачам з цієї групи. Зменшення алгоритмічної упередженості вимагає ретельного відбору даних для навчання, постійного моніторингу взаємодії чат-ботів і розробки інклюзивних фреймворків для ШІ.

ПРОЗОРІСТЬ І КОНТРОЛЬ КОРИСТУВАЧІВ:

Користувачі заслуговують на те, щоб знати, коли вони взаємодіють з чат-ботом зі штучним інтелектом. WhatsApp повинен чітко розкривати інформацію про використання штучного інтелекту у своїй системі підтримки та забезпечувати плавний перехід до людського представника, коли чат-бот досягає своїх обмежень. Крім того, користувачі повинні мати можливість повністю відмовитися від взаємодії зі штучним інтелектом і вибрати прямий зв’язок з людиною.

МАЙБУТНЄ СПІВПРАЦІ МІЖ ЛЮДИНОЮ ТА ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ:

Хоча штучний інтелект пропонує значні переваги з точки зору ефективності та доступності, людська емпатія та критичне мислення залишаються незамінними в обслуговуванні клієнтів. Ідеальне майбутнє обслуговування клієнтів полягає у спільному підході, коли ШІ обробляє рутинні запити та початкове усунення несправностей. У той час як людські представники доступні для вирішення складних питань або ситуацій, що вимагають більш персоналізованого підходу. Ця гібридна модель може використовувати сильні сторони як ШІ, так і людського досвіду, щоб забезпечити більш швидке, комплексне і, в кінцевому підсумку, більш задоволене обслуговування клієнтів.

ВПЛИВ НА ПЕРСОНАЛ, ЩО ОБСЛУГОВУЄ КЛІЄНТІВ:

Поширення ШІ у сфері обслуговування клієнтів викликає занепокоєння щодо витіснення робочих місць серед людської робочої сили. Хоча деякі посади початкового рівня в обслуговуванні клієнтів можуть бути автоматизовані, ШІ, швидше за все, розширить можливості людини, а не замінить її повністю. Людські представники, швидше за все, перейдуть до ролей, які вимагають навичок вищого рівня, таких як вирішення складних проблем. Деескалація конфліктів з клієнтами та налагодження стосунків з користувачами. Крім того, розробка та підтримка чат-ботів зі штучним інтелектом створить нові робочі місця в таких галузях, як наука про дані, машинне навчання та розробка чат-ботів.

Висновок:

Інтеграція штучного інтелекту в технічну підтримку WhatsApp знаменує собою значний зсув у сфері обслуговування клієнтів. Хоча ця технологія може похвалитися потенціалом для підвищення доступності, швидкості та узгодженості, етичні міркування, пов’язані з конфіденційністю даних, алгоритмічною упередженістю та контролем користувачів, вимагають пильної уваги. Досягнення балансу між ефективністю ШІ та людською емпатією. Забезпечуючи при цьому відповідальну обробку даних і прозорість для користувачів. WhatsApp може створити систему підтримки, яка ефективно задовольнятиме потреби користувачів, зміцнюючи довіру та довгострокову задоволеність клієнтів.

Майбутнє обслуговування клієнтів, ймовірно, стане свідком динамічної взаємодії між штучним інтелектом і людським досвідом. Оскільки технологія штучного інтелекту продовжує розвиватися, а людські навички адаптуються, досвід обслуговування клієнтів можна оптимізувати, щоб забезпечити ефективність, персоналізацію та людський зв’язок – триєдине поняття, необхідне для побудови лояльності до бренду в умовах зростаючої конкуренції в цифровому середовищі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОgizmochina.com

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.