Як перевірити стан батареї ноутбука в Windows

Акумулятори наших пристроїв не можуть працювати вічно, рано чи пізно вони стають непридатними. Важливо стежити за станом батареї, щоб несподівано не залишитися сам на сам із мертвим ноутбуком. А за законом Мерфі це обов’язково трапиться в найбільш невідповідний момент.

Якщо ви користуєтеся Windows, старшою за 8 версію, то отримати докладний звіт про стан батареї пристрою буде просто.

Вам знадобиться командна оболонка Windows PowerShell. Найпростіший спосіб отримати до неї доступ – клацнути правою кнопкою миші значок “Пуск” і вибрати Windows PowerShell (Адміністратор) у меню, що з’явилося. Спливаюче вікно може запросити дозвіл на внесення змін у пристрій, погодьтеся.

З’явиться синє командне вікно PowerShell, що дозволяє вводити команди для автоматизації завдань у Windows 10. Введіть powercfg /batteryreport /output “C:\battery-report.html” у поле і натисніть Enter.

PowerShell підкаже, куди збережено файл battery-report.html.

Знайдіть у провіднику і відкрий файл зі звітом.

А як зрозуміти, що у звіті?

У звіті буде вказано стан батареї ноутбука, наскільки добре і як довго вона може працювати.

У розділі “Нещодавнє використання” фіксується кожен раз, коли ноутбук працював від батареї або використовував адаптер живлення. Кожен розряд за останні три дні відстежується в розділі “Використання батареї”. Детальнішу інформацію про використання батареї в розділі “Історія використання”.

Розділ “Історія ємності батареї” показує, як ємність змінювалася з плином часу. Праворуч вказано розрахункову ємність, ліворуч поточну повну ємність акумулятора ноутбука, яка зменшуватиметься з часом, що активніше використовується пристрій.

Далі розташований розділ оцінки терміну служби батареї. Праворуч ви побачите, як довго акумулятор має працювати, зліва реальний час автономної роботи ноутбука.

Поточна оцінка терміну служби батареї знаходиться в нижній частині звіту. У цьому випадку мій комп’ютер працюватиме 6:06:59 за проєктної потужності, але наразі протримається 4:12:01.

Тепер, коли ви знаєте, як контролювати стан акумулятора, жодних неприємностей він не завдасть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я