Яку версію Windows краще ставити на слабкі комп’ютери

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

В даний час вибір відповідної операційної системи для слабкого комп’ютера може перетворитися на досить складне і непросте завдання. І, для того, щоб правильно підійти до її вирішення, потрібно буде звернути увагу на два основні моменти:

  1. Визначення характеристик комп’ютера
  2. Вибір найбільш підходящої версії Windows

А зараз, давайте я розповім вам про них детальніше…

Реклама

1. Визначення характеристик комп’ютера

Визначення характеристик комп’ютера допоможе зробити вам правильніший вибір і встановити операційну систему, яка буде оптимізована саме під ваш пристрій.

Процесор

Перед тим як розпочати вибір операційної системи, в першу чергу необхідно дізнатися, яка розрядність у вашого процесора.

***

32-бітові процесори можуть працювати тільки з 32-бітними операційними системами, тоді як 64-бітові процесори підтримують і 32-бітові, і 64-бітові операційні системи.

***

Для того, щоб дізнатися про розрядність свого процесора, можна використовувати офіційний сайт виробника або спеціальні утиліти, для визначення параметрів процесора.

Оперативна пам’ять

Ще одним важливим моментом, є визначення обсягу оперативної пам’яті вашого комп’ютера.

***

32-бітові системи не можуть працювати з більш ніж 3 ГБ оперативної пам’яті, у той час як 64-бітові системи можуть використовувати більшу кількість пам’яті.

Якщо, наприклад, у комп’ютері буде 8 ГБ оперативної пам’яті, і ви встановите 32-бітну операційну систему, то буде задіяно лише 3 ГБ, а решта 5 ГБ не будуть використовуватися.

***

Для того, щоб визначити обсяг оперативної пам’яті, можна скористатися спеціальними утилітами, для перегляду характеристик комп’ютера.

Жорсткий диск

Дізнавшись, який жорсткий диск встановлений на комп’ютері, ви зможете більш правильно підійти до вибору операційної системи.

***

Якщо в комп’ютері немає швидкого твердотільного SSD накопичувача, і ви використовуєте звичайний жорсткий диск, то такі сучасні версії Windows як: Windows 10 і Windows 11, можуть стати джерелом нескінченних проблем і перетворити комп’ютер на пристрій, що постійно зависає і повільно працює.

Тому, у разі використання звичайного жорсткого диска, краще обмежитися такими версіями Windows як Windows XP, Windows 7 і Windows 8.

***

Для того, щоб визначити тип жорсткого диска, можна використовувати спеціальні утиліти, призначені для перегляду характеристик комп’ютера.

2. Вибір найбільш підходящої версії Windows

Windows XP

Встановлювати цю операційну систему на комп’ютер рекомендується лише у двох випадках:

1. Якщо у вас дуже старий комп’ютер зі слабкими характеристиками:

  • одноядерний процесор із тактовою частотою менше 1 ГГц
  • менше 512 Мб оперативної пам’яті
  • звичайний жорсткий диск (не SSD)

2. У разі несумісності або відсутності драйверів для певного обладнання, а також несумісності програм або програм з новими версіями Windows.

Windows 7 Starter

Це одна з версій Windows 7, яка має обмежений функціонал та урізані можливості. Вона може працювати з максимум 2 ГБ оперативної пам’яті та випускається лише у 32-бітній версії.

Отже, якщо у вас приблизно такі ж характеристики, як зазначено нижче, то ця операційна система буде найкращим варіантом для встановлення на комп’ютер:

  • одноядерний процесор із тактовою частотою 1 ГГц і вище
  • 1 ГБ та більш оперативної пам’яті
  • звичайний жорсткий диск (не SSD)

Тобто, Windows 7 Starter набагато краще Windows XP і при цьому не така вимоглива, що робить її чудовим варіантом для встановлення на старий комп’ютер.

Windows 8

Ця операційна система майже така сама, як і Windows 7.

Ось її мінімальні технічні вимоги:

  • одноядерний процесор із тактовою частотою 1 ГГц і вище
  • 1 ГБ та більш оперативної пам’яті
  • звичайний жорсткий диск (не SSD)

З них видно, що Windows 8 практично нічим не поступається Windows 7 Starter, і в принципі зійде і для слабких комп’ютерів, але навряд чи зможе повноцінно функціонувати на застарілих моделях.

Windows 10

Перед тим як розглядати, чи підійде ця операційна система для встановлення на старий комп’ютер, давайте подивимося на її технічні вимоги:

  • одноядерний процесор із тактовою частотою не менше 1 ГГц
  • 1 ГБ оперативної пам’яті для 32-бітових систем
  • 2 ГБ оперативної пам’яті для 64-бітових систем
  • звичайний жорсткий диск (бажано SSD)

Тому, якщо ваш комп’ютер відповідає цим вимогам, можна сміливо встановлювати Windows 10. При цьому, не варто забувати, що драйвера для ваших комплектуючих повинні бути сумісні з цією версією Windows. Інакше можна зустрітися з синім екраном смерті Windows після встановлення несумісних драйверів.

Windows 11

Тут, без коментарів, просто зупинюся на мінімальних системних вимогах:

  • двоядерний процесор із частотою 1 ГГц і вище
  • 4 ГБ оперативної пам’яті
  • звичайний жорсткий диск (бажано SSD)
  • наявність модуля TPM: 2.0
  • наявність UEFI та Secure Boot

І якщо ваш комп’ютер відповідає цим мінімальним вимогам, то це означає, що він ще не такий і слабкий)

Підбиваючи підсумки цієї статті, хочу сказати, що, мабуть, найкращою операційною системою для слабкого комп’ютера буде Windows 7 Starter . Так як вона значно перевершує за продуктивністю та функціоналом Windows XP і практично нічим не відрізняється від Windows 8. Тобто, Windows 7 Starter, по суті, полегшена версія Windows 8 або Windows 10, яка практично нічим від них не відрізняється.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ