У мережі періодично з’являється інформація, що месенджер WhatsApp може стати платним. Розкажемо, чи це справді так, і звідки взялася дана інформація.
Щоправда, що WhatsApp перестане бути безкоштовним?
Інформація про те, що WhatsApp може стати платним, почала з’являтися у самому месенджері. Серед користувачів поширювалося повідомлення, в якому йшлося про нововведення платформи — платне надсилання повідомлень. Щоб продовжити користуватися месенджером безкоштовно, людям пропонувалося переслати це повідомлення своїм контактам 10 — нібито так розробники зрозуміють, що користувач активний, а значить не братимуть з нього гроші.
За специфікою повідомлення та прохання переслати його іншим людям стає зрозуміло, що користувачам розсилали типові листи щастя — спам, який не має нічого спільного з реальністю. Тому новини про те, що WhatsApp може стати платним, можна з упевненістю вважати фейковими. Компанія, яка володіє WhatsApp, не планує вводити жодні платні функції, пов’язані з відправкою повідомлень. Такі зміни позбавлять користувачів базових можливостей месенджера, а значить, люди масово перестануть користуватися цією платформою. Такий результат абсолютно невигідний власникам месенджера, а значить програма залишиться безкоштовною.
Варто знати і про те, що фейкові розсилки про платне WhatsApp з’являються не вперше. Шахраї створюють та запускають подібні листи ще з 2013 року. Більше того, сам зміст спам-повідомлення не змінювався вже кілька років. Але це часто не заважає користувачам вірити чуткам і розсилати повідомлення далі, як і задумували спамери.
Чому з’явилися фейки про платний WhatsApp?
Історія фейкових повідомлень про платне WhatsApp триває вже майже десятиліття, і в 2022 році вони знову набули популярності – люди масово пересилали «лист щастя» своїм знайомим та друзям, хоча це далеко не новий фейк. Поява нової хвилі спамних повідомлень та її швидке поширення можна пов’язати із введенням нових правил WhatsApp. У месенджері оновлювалися правила конфіденційності, і розробники повідомляли, що заблокують користувачів, які не ухвалять нововведення. Можливо, саме це спонукало спамерів знову запустити «листи щастя», щоб вони торкнулися людей, які не повною мірою розібралися в ситуації.
Представники месенджера також спростували інформацію про те, що нові правила пов’язані з платними функціями WhatsApp. Вони пояснили, що зміни стосувалися лише політики конфіденційності та додаткових бізнес-функцій. Сам месенджер, як і раніше, залишається безкоштовним, а будь-які повідомлення або новини, що стверджують протилежне, необхідно ігнорувати.