Час читання: < 1 хв.Режим анонімного перегляду веб-сайтів (“Інкогніто”) є у всіх популярних браузерів. Він має свої переваги, проте не забезпечує повної конфіденційності. Про це повідомляє Держспецзв’язку.
Під час роботи в анонімному режимі:
- не зберігається історія переглядів веб-сайтів
- не зберігаються файли cookie
- не зберігається інформація, яку ви вводите під час заповнення різних форм, отже, її не можна буде використовувати для автозаповнення повторно.
У той же час, інформацію про ваші дії все одно можуть отримати інтернет-провайдери, власники сайтів. Вона буде доступна системному адміністратору, якщо йдеться про робочий комп’ютер. А всі завантажені під час роботи файли залишаються на пристрої.
Режим “Інкогніто” корисно вмикати, коли ви працюєте на комп’ютері, який використовують інші люди.
Як увімкнути анонімність у Chrome:
- Натисніть вкладку “Налаштування та керування Google Chrome” – це символ у вигляді трьох вертикальних точок у верхньому правому кутку сторінки.
- Натисніть “Нове вікно в режимі анонімного перегляду”.
- Також можна використовувати комбінацію клавіш ctrl+shift+n для Windows або command+shift+n для Mac.
Як увімкнути анонімність у Opera:
- Натисніть “Меню”.
- Натисніть “Нове приватне вікно”.
- Або використовуйте комбінацію клавіш ctrl+shift+n для Windows або command+shift+n для Mac.
Як увімкнути анонімність у Safari для macOS, iOS та iPadOS:
- на Mac: натиснути “Файл” – “Нове приватне вікно”
- на iPhone: відкрити браузер – натиснути “Вкладки” – “Приватний” – “Готово”.
Митник МихайлоБільшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.