Програми

WhatsApp розсекретив особисті дані всіх користувачів

Share
Час читання: 2 хв.

Відбувся реліз нової версії WhatsApp, але вона доступна поки що учасникам програми бета-тестування. Усі і кожен, хто взагалі лише забажають його встановити, матимуть доступ до додаткових можливостей. Після цього з’явиться можливість переглядати список колишніх учасників будь-якого групового чату чи спільноти, тобто можна буде подивитися, які конкретно користувачі перебували в такому часі. 

Подібним чином можна, наприклад, перевірити свого друга, знайомого чи колегу по роботі. Користувачам доступна інформація про користувачів будь-яких групових об’єднань за останні 60 днів, тобто протягом двох місяців.

До того самого моменту, коли користувач залишав груповий чат або спільноту, всі його особисті дані переховувалися, у зв’язку з чим ніхто не міг дізнатися, був він там взагалі або ні. Але тепер все буде вже зовсім інакше, тому що незабаром будь-хто охочий зможе переглянути список учасників спільноти чи чату за станом на конкретну дату, але в рамках останніх шістдесят днів. При цьому така інформація доступна всім користувачам без винятку, а не лише адміністраторам. 

За рахунок цього будь-який незнайомець зможе отримати доступ до особистих даних усіх користувачів, дізнавшись, що вони зробили і коли саме конкретно. Це нововведення з боку WhatsApp вже почали активно критикувати в соціальних мережах.

Нова можливість тестуватиметься протягом одного-двох місяців, тому її реліз у остаточному стабільному вигляді очікується восени 2022 року. Фактично реліз такого оновлення у нинішньому вигляді призводить до того, що особисті дані всіх користувачів розсекречуються та стають доступними необмежено широкому колу осіб. Тепер кожен може дізнатися, які конкретно користувачі перебували в чаті або спільноті в певний момент часу, причому йдеться не тільки про загальну кількість учасників, але ще й повний список таких номерів телефонів. 

Адміністратори чатів і каналів ніяк не можуть вплинути на доступність такої інформації всім і кожному, тому надалі потрібно знати, що навіть у разі виходу з чату або групи, всі бажаючі однаково зможуть про це дізнатися.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: WhatsApp
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024