Схоже, після досить успішного старту Windows 11 восени минулого року і стабільного зростання в перші кілька місяців у березні швидкість поширення операційної системи знизилася максимально. Про це свідчать дані дослідження платформи AdDuplex, яка відстежує рівень поширення різних версій програмної платформи та регулярно публікує звіти за підсумками виконаної роботи.
У своїх дослідженнях AdDuplex використовує дані, що збираються приблизно з 5 тис. додатків, в яких задіяний AdDuplex SDK v.2. Хоча в цьому випадку не вказано розмір вибірки, зазвичай у звітах платформи фігурують дані, зібрані приблизно з 60 тисяч комп’ютерів. Звичайно, це невелика вибірка, але вона дозволяє відслідковувати тенденції до зростання і падіння різних версій Windows.
За даними AdDuplex, частка користувачів Windows 11 за підсумками березня практично не змінилася порівняно з результатом лютого. При цьому Windows 10 21H2 продемонструвала деяке зростання у звітному періоді, ставши найпопулярнішою версією ОС у березні. Згідно з опублікованими даними, до 29 березня частка Windows 11 становила 19,4%, що трохи більше 19,3% у лютому. Незважаючи на незначний приріст, Windows 11 вдалося утриматись на третьому місці рейтингу популярності. Лідером стала Windows 10 21H2, рівень поширення якої виріс з 21% у лютому до 28,5% у березні. При цьому частка Windows 1021H1 за аналогічний період скоротилася з 27,5% до 26,5%.
Очевидно, значному зростанню частки Windows 10 21H2 сприяло закінчення періоду підтримки Windows 10 20H2, який завершиться у травні. Напередодні Microsoft розповсюдила оновлення на більшу кількість сумісних пристроїв, щоб їх користувачі могли продовжити регулярно отримувати оновлення навіть після підтримки Windows 10 20H2. Що стосується причин повільного розповсюдження Windows 11, то насамперед слід виділити мінімальні системні вимоги для встановлення ОС, яким відповідають далеко не всі комп’ютери. Крім того, оновлення до Windows 11 не обов’язкове, що також не сприяє прискоренню поширення ОС.