Програми

Що робити, якщо Google Chrome для Android займає багато пам’яті

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на те що мобільний Google Chrome куди менш ресурсоємний, ніж десктопний, він теж має властивість засмічуватися. Згодом браузер кешує так багато даних, що обсяг, який він займає на смартфоні, розростається до декількох гігабайт. Працювати повільніше від цього він, на щастя, не починає, однак починає бентежити користувачів занадто вже великою вагою. Адже не може звичайний браузер важити по 3-5 ГБ, в той час як навіть найбільш топові ігри займають в кілька разів менше місця.

Ми вже розповідали, що за великим рахунком файли кешу, які накопичують додатки, не завдають ні їм самим, ні вашому пристрою ніякої шкоди. Навпаки, вони використовують їх як якорі, якими чіпляються за сайти, на які ви періодично заходите, і завантажують їх швидше, ніж якби ви відкривали їх без кеша.

Як очистити кеш в Хром для Андроїд

Звичайно, з точки зору функціонального навантаження кеш може бути дуже навіть корисний. Інша справа, що витрачати кілька гігабайт пам’яті на браузер хочуть далеко не всі. Значить, потрібно звільнити забитий файлами кеша простір, що особливо актуально для пристроїв з невеликим об’ємом пам’яті. Ось, як це зробити:

  • Перейдіть в «Налаштування» і відкрийте розділ «Додатки»;
  • У вікні, знайдіть вкладку браузера Chrome;

Кеш Гугл Хрому може займати кілька гігабайт

  • Звідси перейдіть в розділ «Пам’ять» – «Управління місцем»;
  • Натисніть на кнопку «Звільнити місце» і дочекайтеся видалення.

Видалення відбудеться не відразу, особливо, якщо у вас Chrome займає багато місця. Спочатку браузер розрахує точний обсяг зайнятого простору, потім вичленує з нього незначні файли і зітре. Все це може зайняти від декількох секунд до приблизно півхвилини.

Однак в результаті велика частина кешованих даних видалиться, звільнивши простір на диску. У нашому випадку Chrome визнав малозначними майже всі 2 ГБ, залишивши лише 12 МБ з потрібними, на його думку, файлами, в числі яких були файли кешу.

Чи потрібно видаляти кеш в Chrome

Можливо, ви звернули увагу, що у вкладці «Сховище Google Chrome» є три кнопки: «Звільнити місце», «Налаштувати» і «Видалити всі дані». Ми рекомендуємо натискати на першу, тому що налаштування запропонує вам вручну вибрати, які файли видаляти, а які ні, що займе багато часу і відніме у вас чимало сил.

Чистити кеш Хрома потрібно з періодичністю в 2 місяці

Видалення всіх даних зітре взагалі всі вкладки, всю історію, логіни, паролі і багато іншої інформації, що не дуже й зручно. А ось механізм «Звільнити місце» діє автоматично і залишає те, що потрібно. Загалом, ми задоволені, тому що зайвого справді не стало, а потрібне залишилося на місці.

Насправді Chrome наповнюється файлами кеша досить швидко. Тому ми рекомендуємо проводити чистку раз в півтора-два місяці. Тоді ви будете підтримувати простір на диску свого смартфона в чистоті, Chrome буде працювати швидко і не буде доставляти вам проблем. Тому не нехтуйте чищенням. Це важлива штука.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Новий дизайн камери iPhone 17 розчарує всіх

    Інсайдери вже неодноразово ділилися інформацією про можливий редизайн камерного блоку в майбутніх моделях iPhone 17…

    18.02.2025

    DJI презентувала нові стабілізатори Osmo Mobile 7

    Китайський виробник DJI анонсував нову серію стабілізаторів, яка включає дві моделі: базову OM 7 та…

    18.02.2025

    Злиті рендери Samsung Galaxy A36 розкрили нові кольори

    Очікується, що незабаром Samsung представить Galaxy A36, і з’явились витоки рендерів нової моделі. Нещодавно в…

    18.02.2025

    Рендери розкрили дизайн Apple iPhone 17 Air та 17 Pro

    Пам’ятаєте недавні чутки про iPhone 17 Pro з камерою у вигляді козирка? Виявилося, що це…

    18.02.2025

    Дослідження показало, наскільки люди готові довіряти штучному інтелекту

    Штучний інтелект став частиною повсякденного життя, допомагаючи у виборі фільмів чи музики. Проте чи можна…

    18.02.2025

    ЄС посилить контроль над WhatsApp через його надмірну популярність

    WhatsApp, що належить Meta, перетнув важливий користувацький поріг, який зобов’язує його дотримуватися жорсткіших правил згідно…

    18.02.2025