Останнім часом Apple, здається, готова братися практично за все, аби не позбутися стабільного заробітку, якщо iPhone раптом перестане бути цікавий споживачам. Коли в Купертіно почали випускати годинники і розумні колонки, ніхто не надав цьому особливого значення. Все-таки і те, і інше потрапляє під визначення електроніки. Однак з часом інтереси Apple почали розширюватися так сильно, що називати її суто технологічною компанією стало просто неправильно. Проте, ніхто і припустити не міг, що в компанії ось так раптом вирішать зайнятися будівництвом недорогого житла.
На цьому тижні Apple оголосила, що інвестує 2,5 мільярда доларів у будівництво доступного житла в Каліфорнії. З них мільярд піде безпосередньо на зведення житлових будинків, ще мільярд – на фінансування іпотечного фонду, що надає позики на купівлю житла працівникам бюджетної сфери, 300 мільйонів підуть на придбання земельних ділянок під будівництво, 150 мільйонів – на покриття кредитів тих, хто потрапив у скрутне фінансове становище. А решта ж 50 мільйонів – на допомогу бездомним.
Головною метою, яку переслідує Apple, інвестуючи в будівництво доступного житла, полягає зовсім не в отриманні прибутку, а в тому, щоб зробити його більш доступним. Справа в тому, що розширення компанії, що припускає збільшення числа співробітників, призводить до того, що більшість з них переїжджають у Кремнієву долину, район затоки Сан-Франциско і їх околиці. Через це житло поблизу почало дорожчати, стаючи недоступним для переважної більшості американців. В Купертіно вирішили, що можна мінімізувати цей ефект, якщо почати зводити доступну нерухомість, яку зможе купити кожен.
«Ми тісно співпрацюємо з провідними експертами, щоб розробити план, який вирішив би проблему нестачі житла та дозволив молодим сім’ям та потребують допомоги придбати власне житло. Apple хоче бути добрим сусідом і розвивати те місце, яке сьогодні є домом для інноваційних технологій і творчих людей», — сказала Ліза Джексон, віце-президент Apple з питань навколишнього середовища.
Судячи з усього, Apple не чекає повернення більшої частини фінансування, оскільки таким чином, по суті, виправляє негативні наслідки, які відбулися з її вини. А саме різке подорожчання житла в тих районах, де були зведені кампуси компанії. Через це багато з тих, хто раніше міг дозволити собі купити там житло, тепер не мають такої можливості, тому що після приходу Apple, його вартість зросла вельми відчутно. Apple відчуває, що несе за це відповідальність, а тому в якійсь мірі те, що робить компанія, можна назвати виправленням власних помилок.
З іншого боку, напевно, таке рішення Apple викличе невдоволення тих жителів Каліфорнії, які вже володіють житлом у штаті. Справа в тому, що в США дуже розвинена сегрегація районів на благополучні та неблагополучні, від чого дуже сильно залежить вартість нерухомості. Зараз поблизу кампусів Apple будинку коштують дорого, але якщо там почнуть зводити доступне житло за більш низькими цінами, це призведе до того, що в район переїдуть менш забезпечені і, можливо, навіть неблагополучні сім’ї, що в свою чергу призведе до зниження вартості іншого житла, яке було тут раніше.