Типи, принципи використання, порівняння характеристик
Проблема перепаду напруги
Скоріше за все, в гарантійних сервісах Вам буде відмовлено в ремонті, оскільки існують строгі технічні вимоги до використання побутових пристроїв –220 вольт ± 10% напруги живлення. Саме в таких ситуаціях стає в пригоді стабілізатор напруги, принципи роботи і характеристики роботи описуватимуться далі.
Що таке стабілізатор напруги?
Стабілізатор напруги – це пристрій, який належить до класу перетворювачів електричної енергії і застосовується для автоматичної підтримки фіксованого значення електричної напруги на входах приймачів електричної енергії або сили струму в електричних колах, незважаючи на коливання напруги в мережі живлення і величини навантаження. До особливостей роботи стабілізатора напруги можна віднести наступну ситуацію. Навантаження стабілізованою напругою забезпечується при умові, коли основний апарат напруги знаходиться в певних межах. При умові, коли мережева напруга вийде за конкретні межі (ситуації значного перевищення напруги, короткочасні провали напруги або ж відсутність напруги), стабілізатор відключить живлення електроприладам і вони будуть знеструмлені.
Типи стабілізаторів напруги і їх порівняння.
Розглянемо різні типи стабілізаторів напруги, виділимо їхні переваги і недоліки.
Найпростіша технологія стабілізації за допомогою електромеханічних реле. Рекомендуємо використовувати при рідкісних проблеми з напругою і у відсутності дорогої побутової техніки і електроніки в будинку.
Який принцип роботи пристрою? При потраплянні струму в цей прилад, одразу відбувається його замір. Цю функцію виконує електронна схема. Потімвідбувається порівняння рівнів одержуваного струму і струму, який повинен бути на виході. Як результат, визначається різниця вольт, яку потрібно додати або віднімати. При отримані величини різниці пристрій визначає, яке реле має спрацювати.Післячого конкретне реле підключається до обмотки. Так напруга досягає необхідного рівня.
Регулювання напруги за допомогою механічного щіткового приводу. Рекомендується використовувати при доволінечастих плавних відхиленнях напруги від норми. Вимагають постійного обслуговування.
Регулювання напруги базується на використанні силових швидкодіючих напівпровідників – тиристорів або сімісторов. Такі стабілізатори є універсальними пристроями, які широко застосовуються у промисловості, і вирішують більшість проблем з просіданнями і стрибками напруги.
Даний клас стабілізаторів зроблені за технологією подвійного перетворення. Дають максимальну точність стабілізації напруги та виправляють форми синусоїди. Даний тип стабілізаторів підходить до електронних мереж, які є доволі низької якості, так і до чутливої електроніки. Чутливі до перевантажень.
Джерела безперебійного живлення складаються з внутрішніх або зовнішніх акумуляторів, які дають змогу продовжити електроживлення всіх пристроїв будинку при різних ситуаціях: моргання мережі, критично низькому або повному зникненні напруги. Є одним з способів замін генераторів.
При зрівнянні електромеханічного і релейного регулювання бачимо суттєву різницю. В першому випадку вихідна напруга задана з точністю 220В ±0.5% або ж 1.5 вольта.Представлений приклад на рис.1 (плавне регулювання).
В другому випадку бачимо явні стрибки напруги, в конкретному випадку це 220В ±4.5% або ж 10 Вольт. Представлений приклад на рис.2 (ступінчате регулювання).
Аналіз показав явну перевагу плавного регулювання над ступінчатим принципом регулювання.
Висновки
Отож, в даному огляді було описано різні класи стабілізаторів напруги, приведено їх основні робочі характеристики, переваги і недоліки, які були висвітлені в таб.1. Слід відзначити, що даний тип електронних пристроїв однозначно стане в пригоді як і в домашніх умовах, так і на підприємстві. Що ж до конкретики, слід відзначити електронний тип стабілізатора, характеристики якого є доволі високими порівняно з іншими при оптимальній ціні. Ключовим же ж показником різниці між різними типами стабілізаторів є метод регулювання Як правило, дискретне (ступінчате) регулювання може застосовуватися в електронних і релейних пристроях, а плавне відповідає електродинамічним ферорезонансним нормалізаторам. Для побутового використання будь-який тип стабілізаторів являється хорошим варіантом, однак при похибці більше 3 – 4% будутьпобічні ефекти у вигляді мерехтіння ламп розжарювання. Це некритичний візуальний недолік, однак для більшості побутових приладів похибка до 8-10% є нормальною.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…