Categories: Інше

Нейронні мережі в медицині

Share
Час читання: 2 хв.

Нейронні мережі все глибше просочуються в наше життя. Вони вже вміють складати музику, писати картини і навіть ставити діагнози не гірше, а часто краще і точніше професійних лікарів, повідомляє Everest.ua.

Штучна нейронна мережа, заснована на принципах біологічних нейронних мереж, імітує інтелектуальну поведінку людини. ШНМ увібрала в себе головні ментальні особливості людини – здатність до навчання, вміння підлаштовуватися під різні змінні, і робити логічні висновки з великої кількості інформації, тобто, по суті, практично мислити, маючи необмежений, незрівнянно більший багаж пам’яті і знань, ніж навіть у професіонала в своїй справі.

Що реально може запропонувати ШІ в медицині?

ШНМ слід розцінювати в першу чергу як потенційний прорив у діагностиці, але не як заміну людського фактору в медицині взагалі. Адже не важко здогадатися, що для хірургії знадобитися не тільки нейронна мережа, але і розвинена робототехніка, що, по-перше, перекреслює масовість, тому що це було б неймовірно дорого, і, по-друге, дуже небагато пацієнтів довірять різати себе бездушному « терминатору ». Але ось в діагностиці нейронні мережі можуть дати фору досвідченому лікарю, і вже сьогодні вони показують себе часто краще, ніж фахівці з багаторічним досвідом.

Уже сьогодні розробники з Google навчили ШНМ розпізнавати по сітківці ока захворювання серця і кровоносних судин з точністю в 70%, що нижче за все на 2 відсотки, ніж повна діагностика від іменитих професіоналів на дорогому, сучасному обладнанні. Причому мережа була навчена на дуже скромною вибірці, всього в 300 тисяч зображень сітківки, чого, за словами творців недостатньо, і вони впевнені, що розширення бази даних значно збільшить точність. А укупі з дешевизною такої діагностики ШНМ здатні зробити справжній прорив в діагностуванні захворювань посудину і серця, які є причиною смерті номер один в цивілізованому світі.

Також приємним сюрпризом стало те, що дана штучна нейромережа виявилася здатна виявляти ризики появи цукрового діабету, навіть без додаткової бази даних під неї, а використовуючи інформацію зі знімків судин ока.

Варто сказати, що розроблена вже вченими ШНМ, здатна діагностувати ракову пухлину в легенях з неймовірною точністю в 97%. Незважаючи на те, що діагностика пухлин легенів порівняно проста, нейромережі посприяють збільшенню швидкості діагностування, а значить, різко підвищать шанси на одужання онкохворих.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024