Нейронні мережі все глибше просочуються в наше життя. Вони вже вміють складати музику, писати картини і навіть ставити діагнози не гірше, а часто краще і точніше професійних лікарів, повідомляє Everest.ua.
Штучна нейронна мережа, заснована на принципах біологічних нейронних мереж, імітує інтелектуальну поведінку людини. ШНМ увібрала в себе головні ментальні особливості людини – здатність до навчання, вміння підлаштовуватися під різні змінні, і робити логічні висновки з великої кількості інформації, тобто, по суті, практично мислити, маючи необмежений, незрівнянно більший багаж пам’яті і знань, ніж навіть у професіонала в своїй справі.
Що реально може запропонувати ШІ в медицині?
ШНМ слід розцінювати в першу чергу як потенційний прорив у діагностиці, але не як заміну людського фактору в медицині взагалі. Адже не важко здогадатися, що для хірургії знадобитися не тільки нейронна мережа, але і розвинена робототехніка, що, по-перше, перекреслює масовість, тому що це було б неймовірно дорого, і, по-друге, дуже небагато пацієнтів довірять різати себе бездушному « терминатору ». Але ось в діагностиці нейронні мережі можуть дати фору досвідченому лікарю, і вже сьогодні вони показують себе часто краще, ніж фахівці з багаторічним досвідом.
Уже сьогодні розробники з Google навчили ШНМ розпізнавати по сітківці ока захворювання серця і кровоносних судин з точністю в 70%, що нижче за все на 2 відсотки, ніж повна діагностика від іменитих професіоналів на дорогому, сучасному обладнанні. Причому мережа була навчена на дуже скромною вибірці, всього в 300 тисяч зображень сітківки, чого, за словами творців недостатньо, і вони впевнені, що розширення бази даних значно збільшить точність. А укупі з дешевизною такої діагностики ШНМ здатні зробити справжній прорив в діагностуванні захворювань посудину і серця, які є причиною смерті номер один в цивілізованому світі.
Також приємним сюрпризом стало те, що дана штучна нейромережа виявилася здатна виявляти ризики появи цукрового діабету, навіть без додаткової бази даних під неї, а використовуючи інформацію зі знімків судин ока.
Варто сказати, що розроблена вже вченими ШНМ, здатна діагностувати ракову пухлину в легенях з неймовірною точністю в 97%. Незважаючи на те, що діагностика пухлин легенів порівняно проста, нейромережі посприяють збільшенню швидкості діагностування, а значить, різко підвищать шанси на одужання онкохворих.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…