Вчені з Університету Нью-Йорка і Прінстонського університету (США) проаналізували, про що писали люди у соцмережах за кілька місяців до президентських виборів 2016 року в США і ще кілька місяців після. Вчені моніторили публікації, в яких зустрічалися посилання на фейкові ресурси, список яких привів журналіст BuzzFeed Крейг Сильверман.
У вибірку потрапили 3500 американців, серед яких були як активні користувачі фейсбуку, так і ті, хто нічого не публікував у соцмережах. Всі вони були зареєстровані в спеціальному додатку і дали згоду на обробку даних.
Близько 8,5 % учасників дослідження за час експерименту поділилися посиланнями на фейкові новини.
Фейки опублікували 11 % користувачів старше 65 років — і лише 3 % респондентів від 18 до 29 років. Це пояснюється як комп’ютерною грамотністю молоді, так і занепадом інтелекту до старості, відзначають дослідники.
Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…
Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…
Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…
Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…
Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…
Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…