Біометрична аутентифікація приваблює тим, що ґрунтується на унікальних ознаках, які дозволяють точно ідентифікувати користувача, і підробка яких видається малоймовірною.
На жаль, технічні засоби, якими вона реалізується, недосконалі і є плодами компромісу між багатьма факторами, включаючи вартість і габарити, зручність у використанні, швидкість аутентифікації, прийнятну ймовірність помилкових спрацьовувань. Це призводить до того, що, скажімо, дактилоскопічні датчики смартфонів цілком можна обдурити, що неодноразово демонстрували дослідники, які працюють в галузі безпеки. Водночас, системи на основі аналізу малюнка вен вважаються надійнішими-невипадково їх використовують для обмеження доступу банки та спецслужби.
Однак і така система не є абсолютно надійною. Принаймні, такий висновок випливає з доповіді, зробленої на цьому тижні на Заході Chaos Communication Congress в Лейпцигу. Автори доповіді розповіли, як вони створили підроблену руку з воску, щоб обдурити сканер малюнка вен.
Коротко кажучи, експериментатори виготовили муляж руки з малюнком вен, взявши за основу фотографію кисті, зроблену звичайною дзеркальною камерою, у якій був вилучений ІЧ-фільтр. За їх словами, такий знімок легально і непомітно можна зробити з відстані кількох метрів, наприклад, в ході прес-конференції, в якій бере участь особа, що цікавить зловмисників.
Дослідники надали результати своєї роботи компаніям Fujitsu і Hitachi, що випускають системи аутентифікації по малюнку вен.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…