Час нових трансформацій веб-дизайну настав. Технології змінюються, а сучасний бізнес вимагає ще більше перетворень та сміливих, креативних рішень. Вчорашні інновації сьогодні стають буденністю. Хоча деякі елементи дизайну, такі як зручна навігація, швидке завантаження, захоплюючий функціонал й надалі залишаються незмінними. Creative Development пропонує зазирнути в майбутнє та подивитися, які тенденції веб-дизайну чекатимуть на нас у наступному році. Готові надихатися?
Тенденції веб-дизайну в 2025 році
Ⅰ. Mobile-first Designe. Почнемо з цього, адже 80% людей замовляють продукт або послугу через мобільний телефон. Якщо не врахувати це під час розробки, ви однозначно програєте своїм конкурентам. Бренди, які застосовують mobile-first designe — приречені на успіх. Мобільні пристрої генерують 60% трафіку веб-сайту, тож адаптивний дизайн допомагає збільшити кількість потенційних клієнтів та підвищити конверсію. У 2025 році дана тенденція точно залишиться ключовою.
Як це працює у нас:
- адаптуємо дизайн та продумуємо навігацію, щоб користувачі швидко та плавно переміщалися сайтом;
- проводимо оптимізацію зображень, графіки та анімацій;
- додаємо веб-сайту функціональності.
Ⅱ. Паралакс-скролінг. Дана тенденція дуже популярна сьогодні. Завдяки такій функції більша частина сайту відкривається під час кожного прокручування, так ніби розповідає історію. Можна додати фонове відео, яке буде відтворюватися щоразу, як користувачі прокручуватимуть сайт. Цю техніку можна використати і для запуску анімацій. Вона ніби створює ілюзію глибини на 2D-сайті. Цілком ймовірно, що у 2025 році кількість подібних веб-сайтів зросте.
Як це працює у нас: завдяки паралакс-скролінгу створюються приголомшливі ефекти на веб-сайті. Щоб це виглядало візуально привабливо та захоплююче для користувача, ми робимо прокрутку плавною та однаковою на всьому сайті, перевіряємо, щоб вона не була занадто швидкою чи занадто повільною.
Ⅲ. Гейміфікація. Правильно інтегрувавши цю функцію у веб-сайт можна викликати захопливі враження у користувачів. Взаємодія через гру зробить помітнішим сайт та збільшить кількість відвідувачів. Бренди переймають дану тенденцію, все частіше перетворюючи веб-сайт на ігровий майданчик. Проте варто пам’ятати, що він має бути не лише кумедним, а й функціональним.
Фотографії заміняють ілюстраціями та маскотами. Веб-сайти, які передають ідею бренду саме таким чином будуть популярною тенденцією у 2025 році.
Як це працює у нас: під час розробки використовуємо інтерактивні візуальні ефекти, анімовані ілюстрації та ігрові функції, які не лише залучають до гри і дослідження, а й скеровують користувачів до потрібної дії.
Ⅳ. Ретро-дизайн. Щоб вдало вирізнятися на ринку, деякі бренди обирають мінімалістичний дизайн. Блочні шрифти, іконки у стилі ретро та монохромні кольори створюють вінтажну атмосферу. Це дає змогу утворити особливий емоційний зв’язок з користувачем.
Як це працює у нас: поєднуємо естетику візуального стилю з елементами сучасного дизайну. За рахунок використання спрощених форм, оновлених шрифтів та колірних схем створюємо баланс між минулим і сьогоденням.
Ⅴ. Великі заголовки та різні типи шрифтів. Великі та сміливі заголовки завжди привертають увагу. Щоб зробити дизайн цікавішим та правильно розставити акценти, шрифт крупного кеглю часто поєднують з більш витонченим та дрібним. Такий візуальний контраст однозначно залучає користувача до взаємодії.
Як це працює у нас: підбираємо шрифти таким чином, щоб домінантний, жирний шрифт передавав головний посил бренда та його ідею. Більш стриманий шрифт застосовуємо до заклику до дії, а дрібним доповнюємо цілісність макету, додаємо глибини. Завдяки цій тенденції веб-сайт буде більш помітним та функціональним.
Ⅵ. Динамічні курсори, які змінюють вигляд. Тенденція популярна вже декілька років, якою залишиться і в 2025-му. Використання динамічних, анімованих курсорів, які змінюють вигляд, колір чи розмір додають сайту унікальності та індивідуальності. Сьогодні можна експериментувати з різноманітними курсорами, але не варто дуже захоплюватися. Інакше це відволікатиме, а результату — не буде.
Як це працює у нас: використовуємо динамічні курсори, щоб не просто створити вау-ефект, а виділити певні деталі на сайті, спрямувати до виконання потрібної дії та уникнути плутанини. Курсори, які обирають найчастіше:
- точкові, щоб привернути увагу користувача;
- з ефектом ліхтарика, щоб виділити елементи на веб-сайті з темним режимом;
- курсори-стрілки та текстові курсори.
Насправді анімованих курсорів безліч, і ми підбираємо ті, які найкраще підходять для конкретного сайту.
Ⅶ. Вбудовані відеоролики. Це одна з найкращих тенденцій у 2025 році. Відеоролики не лише привертають увагу користувачів, а й допомагають зосередитися та зрозуміти бренд ще до того, як вони прокрутять сторінку. Яскраві та живі відео найкраще розміщувати на основній сторінці, проте вони можуть бути розташовані будь-де, в залежності від ідеї проекту.
Як це працює у нас: для головної сторінки веб-сайту обираємо відео, які зможуть занурити користувача у розповідь та відчути атмосферу бренду, створюємо динамічні слайд-шоу зі статичних зображень, які виглядають як справжній відеоролик. Живий та інтерактивний веб-сайт викликає бажання досліджувати його та взаємодіяти з усіма компонентами.
Які ще тенденції привертають увагу?
Наявність можливості переключитися на темний режим сайту є невід’ємною тенденцією веб-дизайну. Він надає естетичної привабливості та робить більш функціональним. Контраст між фоном та текстом знижує навантаження на очі, особливо в умовах слабкого освітлення. Використання темного режиму також позитивно впливає на енергозбереження. Щоб такий дизайн був ефективним, іконки та зображення на сайті повинні бути візуально помітними, а користувацький досвід— покращено.
Поширеною тенденцією також є використання порожнього/білого простору між елементами на веб-сайті. Це покращує візуальне сприйняття сайту та допомагає відвідувачам зосередитись на ключових елементах.
Безліч креативних рішень допомагають зробити сайт вражаючим і сучасним у 2025 році. Правильне впровадження нових тенденцій у веб-дизайні сприяє зростанню, розвитку та збільшенню прибутку.
Під час проектування, ми, українська IT-компанія Кріейтів Девелопмент, зосереджуємося на рішеннях, що відповідають ідентичності бренду. Щоб веб-сайт підкреслював індивідуальність компанії та залишав теплий слід у серцях клієнтів. А який потенціал у вашого сайту? Нумо розкривати разом?