Інше

Досвід, експертність, авторитетність і надійність: чи відповідає ваш сайт вимогам Google

Share
Час читання: 4 хв.

Досвід, експертність, авторитетність і надійність — ці чотири складові лежать в основі концепції E-E-A-T, що входить у рекомендації Google щодо оцінки якості пошуку. Перевірку на відповідність вебресурсів таким критеріям виконують спеціалісти — оцінювачі якості.

E-E-A-T не є фактором ранжування пошукового алгоритму Google, однак у сучасному просуванні в інтернеті грає дуже важливу роль. Спочатку абревіатура містила три літери, згодом була додана ще одна «Е», що означає «experience», тобто «досвід».

«До алгоритму перевірки сайтів по EEAT Google масштабно долучив штучний інтелект і саме тому дуже важко обманути ці алгоритми — вони часто оновлюються та оновлення доволі непередбачувані. Ми розробили клієнтам чек-ліст на 250+ обов’язкових пунктів покращення сайтів і поступово впроваджуємо це в життя. Здаватися більш професійним в інтернеті вже не настільки легко, треба здобувати та підкреслювати авторитетність, щоб алгоритми пошукової системи могли винести вердикт: так, це класний сайт, йому можна довіряти, ласкаво просимо у видачу», — зауважує керівник Marketing Link Микола Лукашук

Демонстрація особистого досвіду на сьогодні є важливою як для потенційних клієнтів компанії, так і для нарощування органічного трафіку в Google. Споживачі хочуть отримати інформацію з перших уст, переконатися у чужому позитивному досвіді перед покупкою певного товару чи замовленням послуги.

Щоб визначити, чи відповідає сайт вимогам Google, слід перевірити його на наявність певних елементів, інформації, окремих розділів. Для онлайн-торгівлі товарами та сфери надання послуг ці компоненти будуть дещо відрізнятися.

Що має бути на сайті у сфері е-commerce?

  • Детальні дані про магазин, юридична інформація.
  • Повноцінний опис, список характеристик у картці товару.
  • Сертифікати, ліцензії, інші необхідні документи, а також, за можливості, нагороди.
  • Відгуки на сторінці товару чи окрема сторінка з ними.
  • Інструкції з використання товару та огляди, особливо, якщо йдеться про техніку, гаджети.
  • Дані про гарантію, доставку, повернення, оплату і кредит. Бажано, щоб для кожного пункту була виділена окрема сторінка, але інформацію про оплату, кредитні умови та доставку часто об’єднують.
  • Чат-бот, консультант на сайті, віджет зворотного дзвінка. Ці елементи суттєво підвищують конверсію сайту, адже завдяки їм відвідувачеві простіше зв’язатися з менеджером і наважитись на покупку.
  • Політика конфіденційності, cookies.

 Що важливо для відвідувачів сайтів, що пропонують послуги?

  • Усі форми зв’язку, зокрема, контактні дані, локація на карті.
  • Детальна інформація про послуги, у тому числі юридична.
  • Сертифікати та ліцензії на послуги.
  • Інформація про засновника, співробітників. Бажано додавати фото спеціалістів, можна використовувати відеозвернення.
  • Посилання на публікації в авторитетних виданнях.
  • Відгуки, зокрема у форматі відеороликів.

Онлайн-консультант та політика конфіденційності також є важливими для сайтів даного типу.

Як зробити сайт зручним для користувачів?

Універсальною рекомендацією для всіх власників сайту є зробити його максимально зручним. Швидке завантаження та досконала мобільна версія — це актуально як для інтернет-магазинів, так і для сайтів з описами різноманітних сервісів чи послуг. Що ще важливо для бездоганного юзабіліті та уникнення технічних неполадок?

  • Сортування та фільтрація.
  • Порівняння товарів.
  • Мікророзмітки.
  • Відсутність спливаючих вікон.
  • Зворотні посилання на сайт з авторитетних джерел.
  • Зворотні посилання з сайтів-рейтингів підприємств.
  • Посилання на сторінки компанії в соціальних мережах.
  • Сторінка з частими запитаннями.
  • Профіль на Google Maps.
  • Кейси.
  • Інструкції та відеоінструкції.
  • Відгуки з фото чи відео та посиланнями на профілі клієнтів.
  • Фінансова інформація: оплата і доставка, гарантії, конвертації валюти, терміни перевезення, форс-мажори, повернення та обмін, кредит і розстрочка.
  • Юридична інформація: ліцензії на діяльність, сертифікати, нагороди, дипломи.
  • Вказування авторів у блозі, окремі сторінки з фото та інформацією про них.
  • Політика конфіденційності.

Деякі з перерахованих вище критеріїв стосуються виключно е-commerce, інші — універсальні або більше підходять тим, хто надає послуги. Ви можете провести аудит сайту на відповідність вимог самостійно, але для цього знадобляться базові знання з маркетингу, копірайтингу та деяких юридичних питань. Тому краще делегувати це завдання спеціалістам.

Як визначається рівень E-E-A-T?

Керівництво для оцінювачів якості пошуку Google містить кілька розділів, в яких міститься інформація про визначення рівня E-E-A-T.

Найнижчий рівень E-E-A-T може бути визначений, якщо сайт або автор контенту має негативну репутацію. Для низькоякісних сторінок характерними є відсутність у автора статті достатнього досвіду. Це може бути порівняння двох застосунків для телефону людиною, яка не користувалася ними обома. Дуже часто низька якість сторінки є наслідком розміщення фіктивних відгуків та оглядів.

Сторінки з високим рівнем E-E-A-T містять контент, що описує досвід споживачів. А основним показником досягнення найвищого рівня E-E-A-T є те, що сайт — це унікальне авторитетне джерело з певної теми. Дуже високий E-E-A-T може забезпечити регулярна публікація текстів експертів.

Оскільки одна із літер E в абревіатурі E-E-A-T означає «досвід», штучний інтелект не може забезпечити високу якість для певних різновидів контенту. За словами представників Google, контент, створений ШІ, не обов’язково суперечить принципам компанії, якщо його перевіряє редактор, слідкуючи за достовірністю фактичного матеріалу.

Недостатньо додати основні розділи на сайт, слід також правильно їх оформити та наповнити. Наприклад, у розділі про компанію мають бути описані цінності та місія бізнесу, основні сфери діяльності, значні досягнення, важливі цифри та етапи розвитку, вигоди, які отримують клієнти під час роботи з вами.

На сторінці «Контакти» необхідно вказати точну адресу, графік роботи офісу, закладу чи магазину, схему проїзду, телефони всіх відділів, адреси електронної пошти, номери месенджерів, актуальних для цільової аудиторії, інформацію про паркування поруч, фото входу до приміщення. Все це може бути доповнене 3D-туром та картою.

Якщо ви хочете перевірити свій сайт на відповідність вимогам Google та розробити стратегію його покращення, зверніться в агенцію Marketing Link.

 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024

    Чотири ключові переваги iPhone 17 Air над iPhone 17 Pro

    Apple готується здивувати нас у 2025 році. Кажуть, вони працюють над новою моделлю iPhone 17…

    27.12.2024

    Microsoft та OpenAI домовилися, як діяти у разі появи сильного штучного інтелекту

    За повідомленнями мережевих джерел, компанії Microsoft і OpenAI мають конкретне внутрішнє визначення сильного ШІ (Artificial…

    27.12.2024