Сучасні тенденції в галузі серверного програмного забезпечення: що нового від індустрії

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Сервери навряд чи втратять свою актуальність найближчим часом, адже бізнеси, організації, та користувачі мають певні потреби, задовольнити які може тільки серверна інфраструктура. Наприклад, користувач може налаштувати сервер для керування доступом до мережі, або електронної пошти; віртуальний виділений сервер може бути використаний для розміщення вебсайтів; фізичні виділені сервери можуть бути налаштовані на виконання конкретних задач тощо.

Майбутнє серверної інфраструктури окреслене захопливими розробками, тенденції до яких ми можемо спостерігати вже сьогодні. І вже сьогодні, ми можемо їх розглянути.

Реклама

Тенденції програмного забезпечення для серверів

Серверні технології є найважливішим компонентом вебархітектури, оскільки вони забезпечують міцну основу як для вебсайтів, так і для застосунків. Нумо подивимось, які вектори розвитку на цей час актуальні для серверів.

1. Периферійні обчислення

Поширення пристроїв IoT (Internet of Things), та розмаїття розумних гаджетів, призвело до появи величезних обсягів даних. Централізована обробка цих даних може призвести до затримок у роботі серверів.

Останнім часом використання периферійних обчислень набрало обертів. Вони децентралізують серверну обробку даних, гарантуючи, що останні обробляються ближче до їхнього джерела походження. Це не лише пришвидшує отримання кінцевого результату, але й зменшує навантаження на центральні сервери та їхню пропускну здатність.

2. Мультихмарний підхід до серверної інфраструктури

Хмарний сервер охоплює декілька потужних віртуальних або виділених фізичних серверів. Ці ресурси розміщуються в публічній або приватній хмарній інфраструктурі, і доступ до них можна отримати через Інтернет або віртуальну приватну мережу (VPN).

Попри те, що сервери в хмарі розташовані на дистанції, вони забезпечують таку саму функціональність, як і традиційні фізичні сервери, розташовані в приміщенні.

Хмарні сервери не є чимось новим, а от мультихмарний підхід навпаки є новою перспективою. Згідно з цим підходом, підприємства використовують хмари від різних провайдерів для виконання різних бізнес-завдань. І при цьому отримують низку переваг таких як адаптивність, зниження ризику залежності від одного постачальника хмарних послуг, та можливість обирати відповідні хмарні сервіси, виходячи з конкретних вимог.

3. Сучасний підхід до розробки програмного забезпечення: Контейнери та Kubernetes

Технології контейнеризації, такі як Docker, пропонують революційний підхід до розробки програмного забезпечення. “Запаковані” програми з їхніми залежностями забезпечують узгоджену роботу в різних середовищах, у тому числі на серверах. Kubernetes керує цими контейнерами, балансуючи серверне навантаження та відновлюючи збої в роботі.

Використовуючи сильні сторони різних інструментів, розробники можуть створювати більш ефективні та надійні системи, які далі можна інтегрувати у серверне середовище.

4. Самовідновлювані сервери

Завдяки вбудованому аналітичному програмному забезпеченню, яке встановлене на самовідновлювальних серверах, можна гарантувати, що вебсайти будуть продовжувати функціонувати, навіть коли на сервері виникають технічні проблеми.

Технологія самовідновлення спрямована на підтримку оптимальної продуктивності сервера шляхом відстеження його стану та вживання відповідних заходів. Інвестуючи в такі сервери, вірогідність того, що користувачі завжди матимуть доступ до їхніх вебсайтів зростає.

5. Посилена безпека та конфіденційність

У світі розповсюджених кіберзагроз захист серверів, та їхніх даних має першорядне значення. Окрім базових брандмауерів, останні тенденції серверної безпеки налічують передові методи шифрування, протоколи багатофакторної автентифікації, виявлення загроз у реальному часі та постійний моніторинг. Йдеться про створення серверної фортеці, яка залишається непроникною навіть попри еволюції загроз.

Висновок

Серверні технології стрімко розвиваються. Оскільки інструменти на основі штучного інтелекту стають все більш доступними, потреба в потужних і надійних серверних технологіях ніколи не була такою високою. Використовуючи ці нові технології, організації та бізнеси можуть розвивати свою діяльність у спосіб безпечний для себе та для користувачів або клієнтів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ