Перед багатьма користувачами, що обирають системний блок, постає типове питання: купувати всі його складові самостійно або купити вже зібраний ПК. Зрозуміло, що для новачків, які не дуже відрізняють материнську плату від центрального процесора, таке питання не стоїть. Воно стосується тих, хто вже може скласти оптимальний для своїх завдань перелік комплектуючих. Так що ж вигідніше?
Офісний ПК
Якщо говорити про комп’ютер для типових офісних завдань, то навряд чи тут можуть бути якісь специфічні вимоги до підбору компонентів. Готові ПК, які пропонують магазини, гарантовано впораються з такими задачами. Єдиний сенс самостійного підбору компонентів — можлива економія. Наприклад, користувач має час і бажання ретельно вивчати пропозиції інтернет-магазинів, порівнювати ціни на комплектуючі для пк і у підсумку купити, наприклад, процесор в одному магазині, SSD — в іншому, блок живлення — в третьому. При такому підході, можливо, вдасться зекономити у порівнянні з покупкою готового ПК.
Також самостійний підбір має сенс, якщо у користувача є старий комп’ютер, з якого він планує зняти деякі деталі та встановити їх у новий системний блок. Якщо ж вільного часу небагато, ніяких старих деталей у наявності немає, то простіше купити готовий офісний ПК.
Ігровий ПК
Інша справа, якщо комп’ютер купується для ігор. У такому випадку зазвичай користувачі спочатку підбирають відеокарту та процесор, який найкращим чином працюватиме з нею в парі. Крім того, на відміну від офісного ПК, тут важливу роль грають дизайн корпусу, система охолодження, потужність блоку живлення. Не факт, що комп’ютер потрібної конфігурації буде у продажу. Тож самостійна збірка стане оптимальним рішенням.
Хто буде збирати?
Якщо користувач раніше ніколи самостійно не збирав системний блок, цей процес може зайняти чимало часу, і не факт, що все одразу працюватиме як слід. З іншого боку, після цього ви значно краще будете розбиратися у ПК. Але якщо часу на здобуття такого досвіду не вистачає, то краще не мудрувати та придбати готовий комп’ютер.