В чому різниця між кредитом і кредитною карткою?

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Кредит та кредитна картка представляють собою два відмінних фінансових інструменти з різними умовами використання та принципами функціонування.

Реклама

Позика – це надання фінансових ресурсів та матеріальних активів позичальнику кредитором на визначений період із визначеною відсотковою ставкою. Зазвичай це робиться для конкретних потреб протягом 1-5 років, з точно визначеною сумою, і відсотками, які нараховуються з першого дня отримання коштів.

При зверненні до банку важливо вказати, на що саме вам потрібні кошти, оскільки це впливає на вибір конкретного кредитного продукту. Наприклад, іпотечне кредитування може бути рекомендовано для придбання житла, а цільовий споживчий кредит – для покупки побутових товарів.

Щодо переваг та недоліків позики:

Плюси:

 • Можливість отримання значних сум на тривалий період.
 • Здійснення покупок або послуг і сплата за них пізніше.
 • Для отримання невеликих кредитів не потрібно багато документів.

Мінуси:

 • Ризик сплати більшої суми через високі процентні ставки при тривалому використанні позики.
 • Часті вимоги банків щодо застави або поручительства, що може бути складним завданням.
 • Обмеженість використання грошей при отриманні цільового кредиту.

Щодо кредитної картки, вона є більш гнучким інструментом, який дозволяє витрачати гроші за власним розсудом. Проте варто зазначити, що кредитна картка з кредитним лімітом має свої обмеження щодо кількості та суми покупок.

Переваги кредитної картки включають:

 • Можливість отримати позику без додаткових витрат.
 • Гнучкість у зверненні до коштів банку.
 • Простий процес отримання, який часто обмежується паспортом та ідентифікаційним номером.

Недоліки включають:

 • Обмежений кредитний ліміт.
 • Обмежений термін безкоштовного використання коштів за кредитною карткою.

Кредитна картка є зручною для платежів, але не найкращим варіантом для зняття готівки через високі комісії. Важливо розглядати переваги та недоліки її використання, такі як можливість отримання позики без додаткових витрат та обмеження кредитного ліміту.

Вибір між кредитом та кредитною карткою залежить від індивідуальних фінансових потреб та обставин. Перед використанням будь-якого з цих інструментів важливо уважно ознайомитися з умовамирозрахувати свої можливості щодо погашення боргу і визначити, який варіант буде найбільш прийнятним у конкретній ситуації. Кредит може бути корисним для великих покупок або нагальних витрат, а кредитна картка може забезпечити гнучкість у розрахунках і навіть додаткові переваги, такі як кешбек чи бонусні бали. Проте, незалежно від обраного варіанту, важливо вести відповідальну фінансову політику та не перевищувати власні можливості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: