Інше

CS2: що це за гра та як проводити турніри

Share
Час читання: 3 хв.

Нововведень в Counter-Strike 2 накопичено багато, але не все поки що працює так, як задумано. І якщо проблеми з графікою можна швиденько пофіксувати патчем, то продуктивність та геймплей потрібно доопрацьовувати, і іноді дуже серйозно. А більше новин із світу CS GO i CS 2 на сайті profilerr.net/uk/ де всі новини українською.

Головні проблеми CS 2

У Контр Страйк 2 переробили карти, механіку метання гранат, стрільби та графіку. У результаті скрізь виникли проблеми, причому олди можуть визначити подібності з 1-ми місяцями CS: GO. Лаги, баги та інша нісенітниця, яка бісить і відволікає від гри. Зараз пройдемося основними больовими точками нової каес.

Змінена механіка гранат

Про нову фізику димових гранат стало відомо ще навесні. Valve показала геймерам реалістичні дими, які розвіюються від пострілів та вибухів, а також реагують на оточення.

Сама по собі механіка крута – з’являється більше тактичного простору для використання чи нейтралізації смоку. Але перші ж тестери Counter-Strike 2 стали шукати різні баги в анімації смоку: то ляже криво, то через нього просвічуються противники. На слабких компах дим іноді взагалі не провантажувався та давав легальний WH Wall hack – чит, що дозволяє бачити супротивників крізь стіни. На новому Nuke від вибуху осколкової не завжди ламається вентиляція до B-плента, хоча це взагалі база CS:GO. А на Inferno знайшли перший у CS2 уан-вей смок Димова граната, яка приховує гравця від огляду, але дає йому змогу бачити опонента. хоча він ніби має бути динамічним і не давати таких можливостей.

Такі баги намагаються фіксувати якнайшвидше, але ми явно побачимо ще багато приколів з невидимими смоками та неодруженими хаешками. 

Лаги та баги

Куди ж без них. З найдивнішого в КС 2 вже були:

  • несмертельний постріл із AK у голову, який вбивав не супротивника, а головну перевагу автомата;

  • некоректне відображення викинутої бомби, гранат та зброї, які могли з’явитися взагалі не там, де їх тремтіли;

  • поламані звуки кроків. Так взагалі можна і параноїком стати, якщо чуєш неіснуючих супротивників.

Це, звичайно, не повний список, але подібні баги точно завадили б у рейтинговій грі і тим більше на турнірі з призовими. Поки КС 2 не пройде обкатку великим онлайном, проводити у ній великі турніри буде як мінімум спірним рішенням.

Фризи, лаги та інші проблеми з продуктивністю – це скоріше окремий випадок для кожного гравця. Та й легендарне «купи собі нормальний ПК і не скаржся» ніхто не скасовував. Ще можна виставити налаштування графіки на мінімум, так роблять багато хто в CS:GO. Тільки от поки це не завжди допомагає, а ще й шкодить. На низькому графоні гірше видно противники, і це дає пряму перевагу власникам заліза.

Гра з високим пінгом бісить більше, ніж у CS:GO

У Counter-Strike 2 є проблеми з інтерполяцією, правда тільки для гравців з найшвидшим інтернетом. По суті, інтерполяція – це різниця між реальним рухом модельки гравця та тим, що він бачить на моніторі. Чим вищий пінг, тим рванішими будуть рухи, аж до того, що можна забігти за кут, а потім померти. Або навпаки, отримати хедшот від суперника, якого навіть не було видно за рогом.

Для LAN-турнірів це не стане критичним, тому що там не буде різниці в пінгу, а ось в онлайн-змаганнях кіли з-за кутів можуть зустрітися.

Ще в теорії можна використовувати консольні команди для налаштування інтерполяції під свою техніку, але повністю від незручностей це навряд чи позбавить. Тож чекаємо на відгуки від гравців, може, Valve вже провела роботу над цією проблемою.

Зміна стрілянини

Мабуть, це найголовніша зміна у механіках гри. Valve додала нову систему підтиків, яка має зробити стрілянину більш чуйною. Якщо коротко, суть у тому, що гра вважає постріл не в момент наступного тику, а одразу ж, без затримки. А отже, реакція гравця означатиме більше.

Тут виникне багато питань, адже систему ще не випробували на масовій аудиторії. Геймерам доведеться звикати до нових реалій стрілянини, змінювати свою поведінку під час перестрілок. Ну і баги при зчитуванні пострілів теж періодично спливали, тож фразу «Та я ж потрапив!» ви, швидше за все, скажете ще не раз.

На оновлену стрілянину в CS 2 вже встиг поскаржитися снайпер G2 m0NESY, так що при промаху можна заспокоїти себе, адже навіть цьому старій складно звикнути до підтикання.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024