Підприємець Сергій Токарєв розповів про перспективне майбутнє ІТ-сектору України

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Інвестор Сергій Токарєв про розвиток українського IT та економіку країни

Засновник Roosh Сергій Токарєв взяв участь у відкритті українського павільйону на ІТ-конференції у Лісабоні та розповів про важливість розвитку підприємництва в часи невизначеності. У дискусії він наголосив, що будь-який бізнес мусить дбати про екосистему, в якій він розвивається. Перш за все йдеться про працівників, громадську інфраструктуру та суспільство загалом.

Реклама

Під час пандемії COVID-19 і воєнного стану Сергій Токарєв ризикнув заснувати венчурний фонд Roosh Ventures, оскільки був впевнений у стійкості та незламності країни. ІТ-бізнесмен додав, що завжди мріяв заснувати в Україні найбільший центр для AI/ML-проєктів у Східній Європі. Тому разом із колегами він почав працювати над створенням повноцінної технологічної екосистеми.

Які перспективи має Україна у сфері ІТ

Founding Partner Roosh Сергій Токарєв вважає, що найближчим часом наша країна може зіткнутися з низкою проблем в ІТ. У першу чергу це пов’язано з військовою агресією Росії проти України, через що низка інвесторів вдалася до релокації ключових команд проєктів до безпечніших місць.

Це вимушений крок, наголошує ІТ-бізнесмен, оскільки йдеться не лише про працездатність, а й про існування компаній загалом. Неостанню роль у цьому зіграли віялові відключення світла. Російські війська почали випускати ракети по критичній інфраструктурі, і в першу чергу вони цілили в електростанції.

Водночас Сергій Токарєв наголошує, що жодна країна у світі ще не мала такого потенціалу, який сьогодні є в України. Він перерахував кілька ключових переваг, які слід очікувати в ІТ-сфері:

  1. Кваліфіковані співробітники. Після війни до країни можуть прибути безліч ІТ-спеціалістів, які не тільки поповнять лави тих, хто виїхав, а й привезуть із собою новий досвід та ідеї.

  2. Залучення інвестицій. Допомога Україні стала своєрідним трендом, через що багато міжнародних компаній та інвесторів захочуть долучитися до відновлення держави. Це призведе не тільки до зміцнення економіки, а й до появи нових компаній.

  3. Співпраця держави та ІТ-сектору. Найближчим часом можливе посилення розвитку таких напрямків, як Military Tech та Artificial Intelligence.

  4. Можливості для українських ІТ-спеціалістів. Після відкриття кордонів багато кваліфікованих працівників зможуть долучитися до проєктів у міжнародних компаніях.

Найбільша технологічна конференція у світі Web Summit об’єднує інвесторів, засновників і головних експертів міжнародних компаній у сфері ІТ. Вона проходить щороку у Лісабоні (Португалія) та дозволяє познайомитися з найцікавішими стартапами, новими ідеями та перспективами.

Україна вже двічі поспіль представляла власний павільйон на конференції. Крім фаундера Roosh Сергія Токарєва, своїм досвідом щодо розвитку бізнесу під час кризи та війни поділилися Наталія Петрова (заступниця керівника Програми «Нове правосуддя» USAID), Тетяна Ярошенко (Head of Product Pawa) та Олександр Борняков (заступник міністра цифрової трансформації). Крім того, перша леді України Олена Зеленська відкривала конференцію. Вона виголосила промову про те, як нові технології повинні спрямовуватися на допомогу людям, а не на руйнування.

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ