Сучасний автомобіль важко уявити без системи кондиціювання. Якщо раніше водіям доводилося миритися з температурою в салоні в жарку та холодну пору року, то тепер машини оснащують кліматичними пристроями. Логічним продовженням стандартного кондиціонера стала система клімат-контролю, що поєднує складні технології для керування температурою всередині транспортного засобу.
Якщо ви плануєте орендувати авто за посиланням https://narscars.com.ua/ua/arenda-avto-hmelnickij, ви можете особисто переконатися в тому, що переважна більшість з них обладнана системою клімат-контролю. Тому ми розповімо вам про неї детальніше.
Що таке клімат-контроль
Автомобільний клімат-контроль — це інженерне рішення, спрямоване на підтримання комфортного мікроклімату всередині машини, незалежно від параметрів навколишнього середовища. Стандартна система складається з таких елементів, як:
- кондиціонер для охолодження повітря;
- радіатор (пічка) для обігріву;
- модуль HVAC;
- вентиляційні канали;
- електронний блок керування;
- різні типи датчиків.
Водію достатньо налаштувати параметри роботи пристрою за допомогою електронного блоку керування. Зафіксувавши стаціонарну температуру в різних ділянках салону, клімат-контроль почне працювати доти, доки не буде досягнуто потрібних параметрів. Потім система періодично включатиметься для підтримки заданого температурного режиму.
Функціональні особливості
Кількість можливих функцій клімат-контролю залежить від моделі автомобіля, його типу та використовуваних датчиків. До списку можливостей входить:
- підтримання потрібної температури;
- облік температури навколишнього середовища за допомогою сигналів від датчика аналізу сонячної радіації, що визначає вплив ультрафіолетового випромінювання, а також датчика забортної температури;
- рециркуляція та очищення повітря в салоні автомобіля;
- регулювання температури в різних зонах салону;
- профілактика запотівання скла в салоні в зимовий час завдяки якісному та рівномірному опаленню.
У деяких дорогих автомобілях передбачені додаткові опції, наприклад, іонізація повітря.