Google зловила популярний додаток Xiaomi для Android на зливанні особистих даних

Share
Час читання: 2 хв.

Йдеться про свіжу версію програми під назвою Mi Quick Apps, при використанні якої особисті дані відправляються на невідомі сервера. Саме тому антивірус Google Play вважає дане програмне забезпечення шкідливим, відмовляючись вирішувати його використання простим користувачам. Більш того, деяким навіть заборонено встановлювати апдейт, тому що при спробі це зробити антивірус починає «лаятися» і говорити про те, що подібний апдейт загрожує безпеці. На думку програмного забезпечення від американської корпорації, нова версія популярного додатка для Android може використовуватися для стеження за користувачами, тому що ці програми відповідає відразу декільком вимогам потрапляння під опис шкідливого.

Самостійно скачати Mi Quick Apps з Google Play не можна, тому що це програмне забезпечення прямо «з коробки» вбудовано в смартфони Xiaomi на базі прошивки MIUI. При цьому, час від часу, цей додаток оновлюють до нової версії, що дозволяє всім користувачам отримувати кращий користувальницький досвід. На думку експертів з безпеки, у яких журналісти взяли інтерв’ю, виною всьому є те, що нова програма від Xiaomi запитує надто багато дозволів, ніж вона і могла викликати підозру з боку «пошукового гіганта». Звичайно, швидше за все, ніякі особисті дані користувачів нікому не зливаються, проте не виключено, що це все ж відбувається насправді.

Пролити світло на цю ситуацію може тільки повноцінне розслідування, яке проведе будь-яка незалежна компанія, що спеціалізується на питаннях безпеки в глобальній мережі. Антивірус Google Play з якихось причин раніше не бачив в Mi Quick Apps ніякої загрози, але лічені години тому все змінилося. Можливо, американська корпорація змінила алгоритм його роботи, або ж стежити за користувачами почали тільки зараз, у зв’язку з чим і спрацював захист. У будь-якому випадку, видалити ці програми з смартфонів Xiaomi без отримання root-прав не можна, а значить ніяким чином вплинути на стеження за собою користувачі не можуть, тому залишається вірити в те, що це не більше ніж помилка.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025

Samsung запатентувала смартфон з екраном, який може складатися на 360 градусів

Сучасні складані смартфони мають головний екран, який зазвичай складається всередину для захисту під час транспортування,…

30.03.2025

IBM звільняє працівників у США, але розширює штат в Індії

IBM планує скоротити близько 9 тис. робочих місць у США в 2025 році, але звільнені…

30.03.2025

Як правильно визначити точний час після переведення годинника

В ніч на 30 березня Україна перейшла на літній час, перевівши стрілки годинників на годину…

30.03.2025

Забуті функції смартфонів, які ми більше не використовуємо

Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…

29.03.2025