Новини України та Світу

Китайські розробники випустили новий штучних інтелектів Manus

Share
Час читання: < 1 хв.

Китайська компанія представила Manus — перший у світі ШІ-агент, який самостійно виконує складні завдання без участі людини. На відміну від звичних цифрових помічників, він повністю бере на себе роботу: від аналізу фінансів до відбору персоналу.

Manus працює на багатоагентній системі, де виступає координатором, розподіляючи завдання між спеціалізованими агентами. Він автономний і не вимагає постійного втручання користувача, працюючи у фоновому режимі.

Один із прикладів його можливостей — аналіз резюме. Manus не просто оцінює кандидатів, а аналізує їхні навички, порівнює з ринковими трендами та формує кадрові рішення, зокрема в автоматично створеній таблиці Excel. Якщо ж потрібно знайти нерухомість, ШІ врахує рівень злочинності, динаміку цін і навіть кліматичні умови.

Журналіст Роуен Чеунг протестував Manus, доручивши йому створити біографію та персональний сайт. ШІ самостійно проаналізував соцмережі, зібрав дані, написав текст, розробив сайт та навіть розмістив його в інтернеті.

Новинка стала викликом для американських компаній, оскільки не просто покращує існуючі рішення, а змінює підхід: ШІ перестає бути помічником і стає повноцінним учасником робочих процесів. У Кремнієвій долині побоюються, що такі технології дадуть Китаю стратегічну перевагу.

Доступ до Manus поки що обмежений, але компанія вже представила його відкритий аналог — ANUS (Autonomous Networked Utility System), створений самим Manus. Ця версія доступна на GitHub і дозволяє взаємодіяти з сервісами, документами, кодом, зображеннями та аудіо.

ANUS дає можливість розробникам експериментувати з автономними агентами без обмежень. Ви вже можете протестувати його, завантаживши з GitHub. Хто знає, можливо, саме ваш ШІ-агент стане наступним кроком у розвитку автономних систем?

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Новий складаний iPhone отримає екран з майже квадратними пропорціями

Інсайдер Digital Chat Station розкрив параметри екрану майбутнього складаного iPhone, який запропонує майже квадратний екран.…

29.03.2025

Google погодилася виплатити $100 млн через позов рекламодавців

Google погодилася виплатити $100 млн для врегулювання колективного позову проти свого рекламного сервісу Google Ads…

29.03.2025

Apple запатентувала нову оптичну технологію для AirPods

Apple продовжує розвивати лінійку AirPods, незважаючи на збереження звичного дизайну. Компанія оснащує бездротові навушники власними…

29.03.2025

Соцмережа X стала частиною xAI: Ілон Маск об’єднує свої проєкти

Інвестори досі намагаються стягнути з Ілона Маска (Elon Musk) збитки від його дій на етапі…

29.03.2025

Intel повністю відмовилась від виробництва флеш-пам’яті NAND

Intel і SK hynix цього тижня завершили угоду на суму $8,85 млрд щодо продажу бізнесу…

28.03.2025

Вчені розробили ядерну батарею, що може працювати все життя

Коли традиційні акумулятори втрачають свою ємність через кілька років, вчені працюють над розробкою батарей, які…

28.03.2025