Традиційні сайти втрачають аудиторію через чат-ботів та ШІ-агентів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Компанія, що спеціалізується на штучному інтелекті, обіцяла власникам сайтів, що нові пошукові системи з ШІ забезпечать їм приплив відвідувачів через реферальний трафік. Однак доповідь платформи ліцензування контенту TollBit виявила, що це не так.

Раніше компанії OpenAI та Perplexity заявляли, що їхні пошукові системи з ШІ, які збирають матеріали з Мережі, збільшать відвідуваність та джерела доходу для сайтів. Однак насправді ці системи генерують на 96% менше реферального трафіку, ніж традиційний пошук Google. Доповідь TollBit показала, що за останні кілька місяців кількість сканувань сайтів зросла більш ніж удвічі. За IV квартал 2024 року компанії OpenAI, Meta та Perplexity здійснили близько 2 млн сканувань на 160 різних сайтах, включаючи новинні ресурси та блоги.

Реклама

TollBit пропонує сайтам засоби виявлення сканування ШІ, стягуючи плату з розробників ШІ-платформ, що сканують їхні ресурси. В OpenAI, Meta та Perplexity коментарі з цього приводу не надали, хоча Perplexity зазначила, що їхня система дотримується директив файлів robots.txt.

Аналітики Gartner прогнозують, що до 2026 року трафік з традиційних пошукових систем через чат-ботів та ШІ-агентів впаде на 25%. Трафік компанії Chegg, що спеціалізується на освітніх технологіях, вже знизився на 49%, оскільки ШІ-платформи почали використовувати дані з їхнього сайту без вказівки джерела.

Також виникають проблеми з виявленням сканерів, адже розробники ШІ змінюють значення рядка User agent, що ускладнює ідентифікацію механізмів сканування. Погіршується ситуація і через безконтрольне сканування, що призводить до зростання витрат на серверні ресурси.

Один з можливих шляхів вирішення конфлікту — пряме ліцензування контенту, що практикують компанії, як Associated Press, Axel Springer та Financial Times у співпраці з OpenAI. Також з’явилися нові компанії, які стягують плату за копіювання матеріалів із сайтів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Джерелоforbes.com

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ