Китай розпочав антимонопольне розслідування проти Google, підозрюючи компанію в порушенні антимонопольних норм. Це рішення ухвалено на тлі підвищення США мит на китайські товари.
Розслідування Google в Китаї
Державне управління з регулювання ринку Китаю повідомило, що розпочато розслідування щодо Google через підозри у порушенні антимонопольного законодавства країни. Деталі розслідування та конкретні дії, які могли призвести до порушень, поки не розкриті.
Продукти Google, зокрема пошукова система, заблоковані в Китаї, а доходи компанії з цієї країни складають лише 1% від глобальних продажів. Однак Google все ще співпрацює з китайськими партнерами, зокрема рекламодавцями.
У 2017 році Google анонсувала запуск центру штучного інтелекту в Китаї, але цей проект закрили через два роки, і зараз компанія не проводить досліджень в області ШІ в Китаї.
Чорний список компаній США
Міністерство торгівлі Китаю також додало до свого списку “ненадійних” американську компанію PVH Corp (власника брендів Calvin Klein і Tommy Hilfiger) та біотехнологічну фірму Illumina. Китаю ці компанії звинувачують у дискримінаційних заходах проти китайських підприємств. Ці компанії можуть зіткнутися з штрафами, санкціями, забороною на торгівлю і анулюванням дозволів на роботу для іноземних працівників.
Мита на Tesla та сільськогосподарську техніку
Китай також оголосив про введення 10-відсоткових мит на імпорт американського сільськогосподарського обладнання, що може вплинути на компанії, як Caterpillar, Deere & Co і AGCO. Під нові тарифи може потрапити й електропікап Tesla Cybertruck, що активно просувається в Китаї.
Міністерство торгівлі Китаю заявило, що нові мита набудуть чинності 10 лютого.
Загострення торгової війни
Ці заходи посилюють торговельні обмеження між Китаєм і США, які раніше зосереджувались на технологічному секторі. Адміністрація Джо Байдена обмежила доступ Китаю до передових напівпровідників.
У грудні Китай розпочав розслідування проти Nvidia через підозри у порушенні антимонопольних норм, що стало відповіддю на нові санкції США проти китайського напівпровідникового сектору.
В кінці минулого року китайська промислова група закликала перевірити безпеку продукції Intel, що продається в Китаї.