Новини України та Світу

Фахівці виміряли вплив 5G-смартфонів у різних умовах використання

Share
Час читання: 2 хв.

У Швейцарії місцеві вчені з колегами з Іспанії провели масштабне дослідження, з’ясувавши, як випромінювання впливає на користувачів стільникових телефонів у зоні роботи вишок 5G. Для експерименту обрали два міста (Базель і Цюріх), а також три села (Хергісвіль, Віллісау і Дагмерселлен). Швейцарія стала місцем проведення дослідження, тому що це одна з перших країн, які розгорнули щільну мережу 5G.

Що ще відомо

У кожному з населених пунктів телефони тестувалися в трьох режимах: “у польоті”, коли його використання мінімальне, під час скачування великих файлів і під час вивантаження об’ємних матеріалів. Педантично вчені підійшли до вибору місць проведення тестів: це були житлові та ділові райони, школи, парки, громадський транспорт та інші зони, де сценарії використання смартфонів можуть відрізнятися. Датчики поміщалися в спеціальних рюкзаках, з якими ходили учасники експерименту. Загалом вдалося зібрати понад 30 тисяч одиниць даних. І деякі показники виявилися парадоксальними, на перший погляд.

Під час використання телефону в режимі “в польоті” радіовипромінювання здебільшого виходить від базових станцій, і воно мінімальне. Середнє значення для сільської місцевості становило 0,17 міліватта на квадратний метр, для Базеля – 0,33, а для Цюриха – 0,48. Тут є простежуваний прямий зв’язок: що вища щільність населення, то сильніше випромінювання. Найпотужніше воно в громадському транспорті та в ділових районах міст. Але навіть там його інтенсивність у понад сто разів нижча за міжнародні нормативні граничні значення.

Коли ж запустили сценарій скачування великих файлів, випромінювання зросло до 6-7 міліват на квадратний метр. Це зростання дослідники пояснюють специфікою роботи 5G, коли формується спеціальний промінь, спрямований від різних базових станцій на смартфон користувача, що покращує якість зв’язку. У містах показник інтенсивності передбачувано виявився вищим через більшу кількість вишок.

Але найсильніше випромінювання виявилося при сценарії вивантаження власних даних. Середня потужність становила близько 16 міліватів на квадратний метр у містах і майже вдвічі вища в селах, що виглядає парадоксально. Основним джерелом радіосигналу був сам смартфон. Рівень опромінення в селах у цьому випадку виявився істотно вищим через малу кількість базових станцій. Це призводить до того, що телефон витрачає більше енергії, і його система змушена надсилати інформацію більш інтенсивно.

Дослідники зазначають, що під час експериментів відстань між датчиками і телефонами становила близько 30 сантиметрів. Оскільки найчастіше користувачі тримають смартфони набагато ближче, фактичний вплив на організм може бути сильнішим. Вчені планують провести протягом трьох років кілька подібних досліджень ще в дев’яти країнах, щоб отримати повнішу картину того, як випромінювання 5G здатне впливати на людину.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 5G
  • Останні записи

    Експерти передбачають важкий рік для Samsung у 2025-му

    Згідно з інформацією з The Chosun Daily, операційний прибуток Samsung у 2025 році досягне 30…

    02.01.2025

    Samsung готовит доступную раскладушку Galaxy Z Flip FE

    Galaxy Z Flip FE стане першим смартфоном з гнучким екраном від Samsung у серії FE.…

    02.01.2025

    Samsung робить ставку на штучний інтелект у 2025 році

    Протягом останніх років Samsung активно оснащує свої пристрої функціями штучного інтелекту. 2024 рік став переломним…

    02.01.2025

    Samsung розробить нові сенсори для камер iPhone

    Apple, яка довгий час покладається на Sony в поставках сенсорів для камер iPhone, може незабаром…

    02.01.2025

    Перше велике оновлення Telegram у 2025 році: що зміниться для користувачів

    Telegram отримав перше оновлення в 2025 році, і новорічний апдейт приніс цілу низку корисних функцій.…

    02.01.2025

    Чи зможе кнопковий телефон забезпечити надійний захист даних у 2025 році

    Сьогодні питання безпеки особистих даних стало дуже важливим. Багато хто вважає, що кнопкові телефони набагато…

    02.01.2025