Компанія Microsoft представила Phi-4 – свою новітню велику мовну модель генеративного штучного інтелекту. Новинка вирізняється відносно компактними розмірами та високою продуктивністю. Вона доступна в режимі попереднього перегляду для дослідницьких цілей.
Microsoft Phi-4 працює якісніше порівняно з попередником за низкою критеріїв, зокрема у розв’язанні математичних задач, запевняє розробник – частково це результат вищої якості даних для навчання. Phi-4 поки що присутня в дуже обмеженому доступі на платформі для розробки Azure AI Foundry – відповідно до ліцензійної угоди користуватися нею можна тільки в дослідницьких цілях.
Мала мовна модель нового покоління має 14 млрд параметрів – її позиціонують як конкурента таким проєктам, як GPT-4o mini, Gemini 2.0 Flash і Claude 3.5 Haiku. Ці невеликі моделі АІ працюють швидше, їхнє обслуговування коштує дешевше, а якість їхньої роботи останнім часом різко підскочила.
Microsoft пояснює успіхи Phi-4 тим, що під час її навчання використовували створений людиною високоякісний контент спільно з “синтетичними масивами даних високої якості”, а також тим, що після навчання проводили деяке доопрацювання моделі.
Показово, що Phi-4 стала першою моделлю цієї серії, випущеною після звільнення Себастьєна Бубека (Sebastien Bubeck). Він обіймав посаду віцепрезидента з досліджень у сфері штучного інтелекту в Microsoft і був ключовою фігурою в розробці моделей Phi, а в жовтні він пішов із компанії в OpenAI.
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…