Новини України та Світу

OpenAI оголосила, що у 2024 році модель GPT-5 не вийде

Share
Час читання: 2 хв.

Сьогодні генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що компанія не планує запускати модель GPT-5 у 2024 році. Натомість вони зосередяться на новій моделі під назвою «GPT-o1». Альтман зазначив, що компанія прагне рухатися більш обережно та методично у галузі штучного інтелекту.

Що ще відомо

Модель GPT-o1 є найважливішим проектом, який спочатку мав назву «Project Strawberry». За словами Альтмана, GPT-o1 пропонуватиме більш надійний ІІ, особливо в математиці, науці та інших областях, де потрібна висока точність. У цьому новому підході до розвитку штучного інтелекту надійність та послідовність переважатимуть над швидкістю.

Альтман також висловив причини, з яких вони вирішили перейти на GPT-o1. З розвитком технологій моделі штучного інтелекту стають дедалі складнішими, і стає дедалі важче вести безліч проектів одночасно. В даний час OpenAI прагне підвищити свою ефективність, зосередивши ресурси на певних галузях.

Альтман зазначив, що замість створення нових моделей вони хочуть використати всі можливості вже існуючих. Ці заяви відображають бачення OpenAI щодо майбутнього: вони прагнуть створити більш надійну та інтелектуальну екосистему штучного інтелекту.

Їхні плани на майбутнє вражають. За словами Альтмана, OpenAI вважає, що в майбутньому штучний інтелект може грати роль «агента». Відповідно до цього бачення, вони прагнуть розробити модель ІІ, здатну автоматично відповідати на запити користувачів та приймати автономні рішення. Наприклад, ІІ зможе не лише надавати інформацію, а й виконувати складніші завдання від імені користувача. Іншими словами, він відіграватиме більш значну роль у повсякденному житті.

Водночас OpenAI заявила, що у майбутньому розглядає можливість усунення бар’єрів, що обмежують доступ користувачів до контенту для дорослих (NSFW). Компанія планує створити гнучкішу структуру для таких функцій, щоб охопити ширшу аудиторію. Звичайно, надання такого контенту в контрольованому вигляді пов’язане з різними технологічними та етичними проблемами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: OpenAI
  • Останні записи

    Смартфон iPhone 16 випередив Galaxy S24 Ultra і iPhone 15 у рейтингу камер DxOMark

    Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…

    23.11.2024

    Logitech G випускає нове покоління мишей серії PRO, розроблених разом із найкращими кіберспортсменами світу

    Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…

    23.11.2024

    Проблеми з виробництвом можуть змусити Samsung скасувати Exynos 2600

    Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…

    23.11.2024

    Samsung може співпрацювати з OpenAI у рамках проекту Galaxy AI

    Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…

    23.11.2024

    Nvidia представить п’ять моделей відеокарт RTX 50 на початку 2025 року

    Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…

    23.11.2024

    Vivo X Fold 4 отримає інноваційні сканери відбитків пальців

    Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…

    23.11.2024