OpenAI планує випустити власний процесор у найближчі роки

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Один із провідних світових розробників ШІ-моделей, американська компанія OpenAI, яка отримала популярність завдяки чат-боту ChatGPT, протягом останніх місяців співпрацює з компанією Broadcom у сфері розробки першого фірмового ШІ-прискорювача, повідомляють журналісти агентства Reuters, посилаючись на власні джерела.

Що ще варто знати

За даними видання, компанія OpenAI вже створила окрему команду розробників, яка працюватиме над чіпами, що складатиметься приблизно з 20 фахівців, у тому числі й експертів, які раніше брали участь у створенні тензорних процесорів (TPU) в корпорації Google. Наприклад, до роботи в OpenAI у цьому напрямі вже залучено відомих фахівців Томас Норрі та Річард Хо.

Реклама

За словами джерел, компанія OpenAI зацікавлена ​​у створенні прискорювача, здатного запускати раніше навчені нейромережі. Крім цього, приділяється увага можливостям процесора у сфері інференсу, оскільки аналітики компанії переконані, що потреба в подібних чіпах суттєво перевершить попит на ШІ-прискорювачі для навчання моделей у процесі розгортання дедалі більшої кількості додатків зі штучним інтелектом. Аналітики припускають, що виготовлення нового чіпа компанії OpenAI базуватиметься на потужностях тайванської компанії TSMC. На сьогоднішній день початок виробництва чіпів OpenAI заплановано на 2026 рік.

Журналісти видання Reuters також повідомляють, з посиланням на джерела, що компанія OpenAI незабаром активніше використовуватиме прискорювачі Nvidia та ШІ-чіпи AMD через хмарний сервіс Microsoft Azure, що дозволяє компанії задовольняти потреби в ШІ-інфраструктурі, що постійно зростають. Фахівці зазначають, що у цьому випадку використовуються прискорювачі AMD Instinct MI300.

Згідно зі статистикою, на сьогоднішній день прискорювачі компанії NVIDIA займають приблизно 80% частки ринку ШІ-прискорювачів. Однак дефіцит пристроїв і суттєве збільшення витрат останніми роками змушують великі технологічні корпорації, наприклад, Microsoft, Google, Amazon та інших, займатися активним пошуком альтернатив, причому не лише зовнішніх, а й внутрішніх.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ