Новини України та Світу

Google почала позначати тексти, створені штучним інтелектом

Share
Час читання: 2 хв.

Google представила технологію для маркування та розпізнавання текстів, створених генеративними моделями ШІ. Інструмент під назвою SynthID Text не вплине на якість та швидкість генерації контенту, і буде доступний абсолютно безкоштовно для розробників та компаній.

Що ще відомо

SynthID Text працює в такий спосіб. При генерації тексту модель передбачає, який «токен» (символ чи слово) буде наступним, виходячи з ймовірності появи кожного токена, і додає додаткову інформацію у розподіл цих ймовірностей, модулюючи скориговані символи. Зрештою з них формується водяний знак (watermark), який допомагає визначити, чи був створений текст ШІ.

«Остаточний патерн ймовірностей слів, обраних моделлю, у поєднанні із зміненими оцінками ймовірностей буде вважатися водяним знаком», — пояснюється в блозі компанії.

Google стверджує, що SynthID Text, який вже навесні був інтегрований у Gemini, не впливає на якість, точність чи швидкість генерації. При цьому текст, який був обрізаний, перефразований або змінений, може оброблятися дещо гірше. Що стосується фактів, то «у відповідях на надто певні та однозначні питання менше можливостей для коригування розподілу токенів без шкоди для фактичної точності».

Варто зазначити, Google – не єдина компанія, яка працює над технологією нанесення водяних знаків на текст, створений ШІ. Наприклад, OpenAI також розробляла методи нанесення «утермарків», але відклала їх запуск через технічні перешкоди та комерційні міркування.

Якщо технологія буде широко впроваджена, то можливо вдасться переламати ситуацію з неточними, але дедалі популярнішими «детекторами ШІ», які помилково визначають студентські роботи чи есе як згенеровані нейромережею. Як пише TechCrunch, «питання залишається відкритим». Однак у деяких країнах уже вживаються заходи. Наприклад, уряд Китаю ввів обов’язкове маркування контенту, створеного ШІ, а штат Каліфорнія (США) збирається наслідувати цей приклад.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Google
  • Останні записи

    Названо 5 найкращих смартфонів осені 2024 року вартістю менше $300

    Я от переглянув рейтинг від Tom's Guide, де назвали кращі бюджетні смартфони, і на перше…

    24.10.2024

    Samsung назвала 46 моделей, які отримають оновлення до One UI7

    Портал Sammobile, спираючись на політику програмної підтримки Samsung, склав список пристроїв, які гарантовано отримають оновлення…

    24.10.2024

    У 2025 році Samsung представить не лише Galaxy S25, але й два унікальні флагмани

    Останнім часом у Samsung справи йдуть не дуже. Компанія потроху втрачає свою частку на ринку,…

    24.10.2024

    Фахівці розповіли, як правильно заряджати смартфон

    Сучасне життя складно уявити без мобільних телефонів, проте багато користувачів не замислюються над тим, як…

    24.10.2024

    В Україні можуть зрости тарифи на мобільний зв’язок

    Зима вже на носі, і схоже, нас можуть чекати нові відключення світла. Це, як не…

    24.10.2024

    Galaxy S24 FE визнаний найкращим смартфоном Samsung

    Редакція Tom's Guide виділила шість найкращих смартфонів Samsung для покупки наприкінці 2024 року. Що ще…

    24.10.2024